Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ЗАЯВА — Парламент має негайно зменшити кількість справ у ВАС

Ключові українські антикорупційні громадські організації звернулися до Верховної Ради — забезпечити якнайшвидший розгляд законопроекту про зміну порядку передачі справ до Вищого антикорупційного суду (№10426). Для цього йому слід пришвидшити комітет Князевича. Часу залишилось — до кінця тижня.

Підсудність може стати перешкодою в роботі новоствореного Вищого антикорупційного суду (ВАС), який має запрацювати 5 вересня 2019. 

“38 суддям можуть передати 3,6 тисяч справ, які не стосуються топ-корупції. Це унеможливить їхню ефективну роботу та швидкий розгляд справ топ-корупціонерів”, — йдеться у заяві. 

За словами активістів, судді ВАС повинні розглядати виключно справи, які розслідували Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП). Таких справ наразі є 169.

Інакше одіозні фігуранти справ топ-корупції, як наприклад, екс-голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, мер Одеси Геннадій Труханов чи екс-депутат Микола Мартиненко зможуть уникнути відповідальності.

8 липня Президент України Володимир Зеленський подав законопроект, який усуває ці перешкоди в роботі суду. 

Законопроект Президента пропонує віддати до ВАС з інших судів лише ті справи, де розслідування фактично здійснювало НАБУ. 

У решті випадків, юрисдикція суду буде поширюватися лише на справи, у яких розслідування розпочато з дати початку роботи суду, а саме — 5 вересня. 

Цього тижня депутати Верховної Ради мають останній шанс, щоб виправити ситуацію до парламентських виборів. Адже це останній пленарний тиждень. 

Тому громадські організації просять народних депутатів забезпечити якнайшвидше голосування законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо усунення перешкод для початку роботи Вищого антикорупційного суду” (№10426). 

Для цього голові парламенту Андрію Парубію слід дати доручення голові комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Руслану Князевичу невідкладно зібрати засідання комітету та розглянути на ньому законопроект №10426.

“Суспільство чекає на справедливі вироки для тих, хто краде їхні мільйони. Без зміни порядку передачі справ до Вищого антикорупційного суду — це не можливо”, — підкреслюється в заяві до голови ВР. 

Ухвалення поданого Президентом Володимиром Зеленським законопроекту дозволить розблокувати початок роботи суду. Регламент Верховної Ради дозволяє прийняти такий проект за лічені дні. 

Інакше Вищий антикорупційний суд переванатажать справами, які роками валялися в інших судах без розгляду, аби відволікти від справді важливих кейсів.