Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Академія медичних наук хоче закупити менш ефективні та вдвічі дорожчі ліки від гепатиту

Академія медичних наук, а саме, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського, збирається закупити менш ефективні ліки для лікування гепатиту С.

Відповідне оголошення та  тендерна документація містяться на веб-порталі з питань державних закупівель. Очікувана вартість закупівлі – 39,3 млн. грн.

У переліку препаратів, що будуть закуповуватися для лікування гепатиту, наявні лише пегельовані інтерферони, ефективність лікування яких складає 46,5 %, а для людей, які живуть з ВІЛ, взагалі – 29%.

Ці препарати є застарілими і вже майже не використовуються в світі для лікування гепатиту С, або використовуються виключно в комбінації з сучасними ліками.

Такі ліки в Громашевського вже використовували. Зокрема, йдеться про препарати з діючою речовиною “Софосбувір”, ефективність лікування яких складає 90,3%. Попри позитивний досвід використання в минулому, цьогоріч медичні чиновники вирішили не включати ефективні ліки у свій перелік.

“Такі дії співробітників з Громашевського є дуже підозрілими, оскільки завідомо до переліку препаратів не були включені більш дешеві та новітні препарати, – пояснює Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”. – Враховуючи ексклюзивні права на продаж інтерферонів деяких дистрибюторів, зрозуміло, кому це буде на руку.”

Орієнтовна вартість 1 курсу лікування інтерферонами складає близько 148 тис. грн. В той час, як препаратами з діючою речовиною «Софосбувір» – близько 70 тис. грн. Про ефективність останнього говорять самі пацієнти.

“Я особисто приймала препарат з діючою речовиною «Софосбувір», який мені видавали в ін. Громашевського,  – розповідає Ковнір Наталя, пацієнтка, яка вилікувала гепатит С. – Коли в Україні його почали використовувати – це без перебільшення стало порятунком для таких як я ВІЛ-позитивних пацієнтів. Раніше ми лікувалися роками дуже важкими препаратами, і лише 1 з 3 виліковувався. А тепер пройшовши 2-місячний курс – я нарешті одужала”.

“Софосбувір” зареєстрований в Україні двома виробниками під торговими назвами “Совальді” та “Гратеціано”. Препарат  включений до “Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги дорослим та дітям з вірусним гепатитом”. Також препарат є в  “Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва”, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів. Дані препарати включено до закупівель МОЗ України в рамках централізованої програми для лікування гепатиту С у 2016 році.

Слід відзначити, що на минулорічних закупівлях препаратів від гепатиту 96% тендерів виграли 2 компанії, афілійовані з Петром Багрієм – “Фармадіс” та “Люмєр-фарма”. Всі  вони є постачальниками пегельованих інтерферонів.

Багрий

Громадські активісти закликали керівництво Академії наук України та Інституту Громашевського переоголосити тендер і включити у закупівлю в тому числі препарати з діючою речовиною “Софосбувір”.