Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Рік акваріумних плівок Холодницького

Минув рік, як оприлюднили так звані “акваріумні плівки” Назара Холодницького. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури обійшовся лише доганою та місяцем без премії. Натомість злитих справ на його рахунку за рік стало більше.

Про це у своєму блозі пише голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За місяць, поки “жучок” лежав в акваріумі кабінету керівника САП, вдалося зафіксувати як Холодницький чітко схиляє свідків до брехні на допиті, гарантує безпеку фігурантам справ, які ведуть його ж прокурори, вимагає від підлеглих відкликати клопотання про обшуки в компанії його товариша, втручається в роботу суду.

На плівках чути, як керівник САП обговорює кілька гучних справ щодо топ-корупції —  квартирного хабара в.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун, щодо брехні в декларації екс-голови НАЗК Наталії Корчак, мера Одеси Геннадія Труханова про розкрадання 180 млн грн та нардепа Георгія Логвинського щодо розкрадання коштів через банки.

Що сталося з цими справами за рік?

СПРАВА ХАБАРА СУПРУН

Сьогодні справа квартирного хабара Уляні Супрун просто зависла у САП без жодних зрушень, незважаючи на те, що в опублікованих НАБУ відео чітко зрозуміло, що Супрун пропонують хабар у вигляді квартири.

Справу не передають до суду і не закривають. Холодницький публічно заявляв, що не бачить у ній перспективи. На акваріумних плівках Холодницький інструктував свого друга Сергія Кафтю про те, що треба говорити на допиті.

Холодницький сам визнав, що він дружить з Кафтею — заступником директора компанії-забудовника “Акварелі”. Квартира цього забудовника і мала бути хабарем Супрун і квартира в будівлях у цього ж забудовника належить самому Холодницькому.

У цій же справі Холодницький вимагав у підлеглих вжити заходів, щоб уникнути обшуків у компанії свого товариша.

Йому не сподобалося, що прокурор у справі погодив клопотання про обшуки і він вимагав від прокурорів телефонувати в суд аби судді не надали згоди детективам на проведення обшуку.

Прокурори це слухняно виконали та телефонували до  заступнику голови суду з проханням не розглядати клопотання. Це є злочином — втручанням в роботу суду, але ні Генпрокуратура, ні слідчі СБУ навіть не кваліфікували дії Холодницького за цією статтею.

Але суд таки дозволив обшуки, хоч вони не мали ніякого результату. Компанію про обшуки попередили.

Іншим фігурантом справи був мер Вишневого Ілля Діков, який також добре знайомий Холодницькому ще з часів роботи в прокуратурі Києво-Святошинського району Києва. Колись Холодницький навіть був прокурором у справі за заявою Дікова.

Проте, ці знайомства і дружні стосунки не завадили керівнику САП ухвалювати рішення у справі.

СПРАВА КОРЧАК

Справу Наталі Корчак взагалі закрили. Підлеглі Холодницького офіційно відмовилися оголошувати підозру, стверджуючи, що справа недопрацьована. Через півроку після цього Холодницький удруге відмовився погодити підозру.

Після цього НАЗК віддячило керівнику САП, не побачивши конфлікту інтересів у його діях. Йдеться про рішення Холодницького, яке він ухвалив у кримінальній справі, фігурантом якої є його друг Кафтя.

З оприлюднених плівок зрозуміло, що детективи знайшли достатньо доказів для підозри Корчак у брехні в декларації. На плівках це визнав навіть прокурор у справі,  але це чомусь дуже не сподобалося Холодницькому.

СПРАВА ТРУХАНОВА

Справа Геннадія Труханова наразі з блискавичними темпами розглядається в суді. На плівках Холодницький обговорював зі своїм заступником Володимиром Кривенком варіанти її розвитку: “якби мало бути по закону” — а це пред’являти підозри всім фігурантам злочину або як можна вивести зі справи самого Труханова. Йому інкримінують розкрадання понад 180 млн гривень на розвалинах заводу.

Врешті справа Труханова таки потрапила до суду і з самим мером на лаві підсудних.

Видно, що оприлюднені НАБУ плівки не залишили Холодницькому та його прокурорам іншого виходу, як іти в суд та продемонструвати, що вони таки обрали шлях “по закону”.

Більше того, 2019 року САП пред’явила Труханову ще одну підозру — у брехні в декларації.

СПРАВА ЛОГВИНСЬКОГО

Щодо справи Георгія Логвинського публічної інформації немає. Саме йому Холодницький гарантував, що контролює справу і підтвердив відсутність загроз останньому.

Нардеп фігурує у кількох провадження щодо розкрадання коштів через банки. У цих справах Холодницький отримав ряд звернень від нардепів про зміну підслідності та планує та передати  справу в Нацполіцію.

Це лише частина справ, про які за місяць встиг наговорити Холодницький. У реєстрі злитих справ САП, який веде Центр протидії корупції, наразі вже 17 проваджень, що зливають чи вже злили окремі прокурори САП або ж сам Холодницький.

Серед них, наприклад, і справа “рюкзаків Авакова”, яку прокурор Холодницького Василь Кричун просто закрив. Ні син міністра внутрішніх справ, ні його заступник не понесли відповідальності.

“Цього реєстру, як і самого Холодницького на посаді керівника САП могло б не бути. Для цього Юрій Луценко мав не покривати свого підлеглого, а підписати повідомлення про підозру, яка просто півроку провалялась на його робочому столі”, — додає Шабунін.

У кримінальній справі Луценко спочатку відмовився підписати підозру, а наприкінці грудня 2018 справу взагалі закрили.

Дисциплінарна скарга директора НАБУ та генпрокурора до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) завершилася формальною доганою. Генпрокурор Юрій Луценко навіть не позбавив Холодницького доплат, а навпаки преміював на півмільйона.