Зрив закупівлі ліків: суд зобов’язав ДБР розслідувати злочин Степанова за заявою ЦПК

Шевченківський районний суд Києва задовольнив скаргу Центру протидії корупції на бездіяльність Державного бюро розслідувань (ДБР). Тепер ДБР зобов’язане розслідувати заяву про злочин на посадовця Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ), яку раніше подали Центр протидії корупції та Пацієнти України. 

Раніше ДБР відмовився внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення злочину очільником МОЗ Максимом Степановим. 

ЦПК та Пацієнти України зверталися до ДБР через вчинення злочину, передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. 

Так, МОЗ не затвердив у відповідний термін документи, необхідні для старту медичних закупівель, крім того, міністерство ухвалило рішення, які також відобразилися на затягуванні процесу закупівель. Таким чином, важкохворі пацієнти припинили отримувати ліки цього року.

“Тепер ДБР буде зобов’язане розлідувати бездіяльність МОЗ, через яку пацієнти з тяжкими захворюваннями не отримали або не отримають ліків. Це пряма загроза життю та здоров’ю громадян, тож злочини посадовців повинні розслідуватися та вони мають нести за це відповідальність”, – зазначив юрист ЦПК Олександр Литвин.

Активісти встановили, що

– МОЗ знадобилося два місяці на затвердження паспорту бюджетної програми (законом передбачено 30 днів);

– зведені відомості в потребах лікарських засобів фактично були затверджені лише через три місяці після прийняття відповідної паспортної програми;

– МОЗ так і не спромігся внести зміни до нормативних актів для наділення ДП “МЗУ” всіма необхідними повноваженнями 

– МОЗ фактичною бездіяльністю сприяв ухваленню Кабміном постанови від 12 червня 2020 року № 478, якою суттєво ускладнено процедуру закупівлі ліків та медичних виробів ДП “МЗУ” 

Зазначені вище дії та бездіяльність суттєво ускладнили запуск процедури закупівлі ліків та медичних препаратів, та загалом в найближчому майбутньому зробили неможливим реалізацію паспорту бюджетної програми КПКВК 2301400 “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру”, у зв’язку із значним зсувом по строках процедур відкритих торгів.

Як наслідок, значна частина коштів не буде освоєна цього року, а ліки, необхідні для лікування рідкісних та небезпечних хвороб, не дійдуть до медичних закладів, що вже спричинило катастрофічну ситуацію з лікуванням пацієнтів, хворих на тяжкі хвороби, наголошують у ЦПК та БФ “Пацієнти України”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У 2020 році українці витратили 14 млрд грн на ліки без доведеної ефективності. Звіт 
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності