Знищити вплив Вовка: як президент хоче ліквідувати ОАСК

На сайті Верховної Ради з’явилися тексти президентських законопроєктів про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва №5369 та №5370. Замість ОАСКу має бути створено Київський міський окружний адміністративний суд.

Передбачається, що з моменту вступу закону в силу ОАСК припиняє роботу і протягом 10 робочих днів має передати всі справи до Київського окружного адміністративного суду, який буде розглядати їх до моменту створення нового суду.

Для суддів ОАСК ліквідація означає втрату повноважень, однак вони не будуть автоматично звільнені і продовжуватимуть залишатись в судовій системі. 

Відповідно до Конституції, судді ОАСК можуть перевестись на роботу до інших судів, якщо успішно пройдуть конкурс. Рішення про переведення прийматиме Вища рада правосуддя, рекомендацію має дати Вища кваліфікаційна комісія суддів. 

“Ліквідація суду означає, що Вовк і Ко моментально втратять свій вплив. Адже саме ці повноваження  були джерелом могутності та інструментом збагачення суддів ОАСК. Разом з тим, є ризик, що органи судової влади, контрольовані суддівськими кланами, швидко повернуть Вовку владу. Щоб цього не сталось, маємо відстояти якісну перезавантаження Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфкомісії суддів”, – коментує експертка ЦПК Галина Чижик. 

Президент визначив законопроєкт про ліквідацію ОАСК як невідкладний, а це означає, що народні депутати мають якнайшвидше вирішити питання включення цього законопроєкту до порядку денного цієї сесії, та розглянути законопроект по суті. 

“Тепер необхідна підтримка законопроєктів у Верховній Раді щодо ліквідації вовчого суду. На плівках ОАСК стало зрозуміло, на кого Вовк має вплив. А голосування за ці ініціативи президента покаже, хто не проти поповнити сейфи поки що голови ОАСК”, – додає Чижик. 

Зауважимо, що законопроєкти президента з’явилися після нового скандалу навколо ОАСК. НАБУ впіймали на гарячому брата голови суду Павла Вовка на хабарі, який він мав передати останньому. 

Нагадаємо, що законопроєкту Зеленського передувала петиція на сайті президента з вимогую ліквідації ОАСКу – вона набрала необхідну кількість в 25 тисяч голосів. Згодом президент відреагував на петицію та доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя щодо процедури ліквідації ОАСК – це формальна процедура. 

Ліквідацію ОАСК в межах процедури переформатування місцевих судів Вища рада правосуддя підтримала ще три роки тому. У грудні 2017 позицію ВРП щодо цього питання з’ясовував тодішній президент Петро Порошенко, однак в останній момент ліквідовувати ОАСК передумав. 

Нагадаємо, ОАСК – це суд, який забороняв мирні зібрання під час Революції Гідності, поховав розслідування щодо рюкзаків Авакова, визнав незаконною націоналізацію Приватбанку, відстороняв від роботи Уляну Супрун та поновлював спійманого на корупції Романа Насірова. Днями ОАСК вкотре нагадав про себе рішенням про “усунення Артема Ситника з посади директора НАБУ”. Більше про цей суд можна почитати за посиланням

У липні 2019 року голова ОАСК Павло Вовк та ще кілька суддів опинились в центрі корупційного скандалу після проведення обшуків у суді, оприлюднення НАБУ записів розмов суддів та вручення суддям підозр у втручанні в роботу Вищї кваліфкомісії суддів. Через рік НАБУ оприлюднило нову порцію записів з кабінету Вовка та доповнило перелік злочинів, у вчиненні яких підозрюються судді, створенням злочинної організації та намаганням захопити державну владу.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності