Підтримати

Зміни до КПК від Зеленського: дозвіл НАБУ самостійно прослуховувати чиновників та скасування “правок Лозового”

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу (КПК). Ним передбачене розширення незалежності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Державного бюро розслідувань (ДБР), зокрема дозвіл на самостійне здійснення прослушки, а також низка інших змін.

Президент пропонує надати НАБУ і ДБР повноваження на самостійне зняття інформації з каналів зв’язку. Наразі для проведення прослушки Бюро повинне користуватися послугами Служби безпеки України, що часто призводить до “зливання” інформації.

Відомо, що право НАБУ на самостійну прослушку є однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ) до України.

Також законопроектом пропонується скасування так званих “правок Лозового”. Вони значно обмежували строки проведення досудового розслідування, через що слідчі не могли обробити необхідний об’єм інформації і зібрати потрібні докази.

Окрім скасування “правок Лозового” проектом закону передбачені дозволи слідчим і прокурорам призначати експертизи, а також право на самостійне залучення стороною захисту (адвокатами) експертів.

Зміни також стосуються скасування обмежень на проведення слідчих дій щодо народних депутатів. Тобто без дозволу Верховної Ради можна буде прослуховувати депутатів, здійснювати обшуки щодо них тощо.

Це не єдині зміни до КПК, запропоновані Зеленським. Більше про цей законопроект та інші надважливі пропозиції у сфері реформи судів, прокуратури, антикорупції та кримінальної юстиції читайте в нашому матеріалі для Української правди.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — Правоохоронний комітет Ради збирається підтримати законопроєкт, який легітимізує порятунок Татарова від НАБУ

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності