Підтримати

Зеленський заявив, що “Слуга народу” проголосує за покарання за незаконне збагачення та зняття депутатської недоторканності

Учора, 10 жовтня, президент України Володимир Зеленський під час пресмарафону заявив, що його фракція “Слуга народу” проголосує за відновлення покарання за незаконне збагачення та фактичне зняття депутатської недоторканності. 

Так, законопроект №1031 щодо незаконного збагачення до другого читання Ради досі не дійшов, хоча стояв у розкладі на голосування.

Що стосується зняття фактичної депутатської недоторканності, то зі змін до Кримінального процесуального кодексу депутати прибрали все, що стосувалося їхнього прослуховування та обшуків. 

“Окремий закон буде, дійсно, по депутатах, вони так домовились, мені так сказали всі наші, і Стефанчук сказав, все буде нормально, вони проголосують. Про незаконне збагачення теж про щось домовились. Ми проголосуємо”, — відповів журналістці Володимир Зеленський. 

Зауважимо, що антикорупційний комітет Ради знизив поріг криміналізації незаконних статків до 6,2 млн грн. Це в шість разів вищий поріг, ніж у скасованій Конституційним судом статті про незаконне збагачення, яка діяла до лютого 2019 року. 

4 жовтня Верховна Рада нарешті проголосувала за багатостраждальний законопроєкт №1009, який мав не меті вдосконалити Кримінальний процесуальний кодекс. Депутати проголосували його у другому читанні лише тому, що профільний комітет вилучив з проекту усі правки щодо скасування недоторканності. У підсумку запропоновані Президентом позитивні зміни до КПК в парламенті добряче кастрували, у тому числі депутати із провладної фракції.  

Нагадаємо, що ці законопроєкти є частиною “Порядку денного встановлення справедливості”, який Центр протидії корупції разом з іншими громадськими організаціями підготували перед парламентськими виборами. “Слуга народу”, зокрема, його підтримувала

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності