Підтримати

Зеленський не підписав відсторонення Татарова після підозри в корупції

Учора з’явилася інформація, що заступник глави Офісу президента Олег Татаров написав заяву про призупинення своїх службових обов’язків. Однак, юридично не існує жодних “призупинень окремих службових обов’язків”, натомість єдині легальні інструменти усунути вплив Татарова – це відсторонення та звільнення. У той же час, на сайті Офісу президента не оприлюднено жодних указів про відсторонення чи звільнення Татарова, а це означає, що юридично Татаров залишається на посаді і з ресурсами впливу.

У коментарі радника глави Офісу президента йшлося: “У зв’язку з істотним суспільним резонансом і для уникнення будь-яких маніпулятивних трактувань, заступник глави ОПУ Олег Татаров написав заяву на ім’я безпосереднього керівника про тимчасове призупинення виконання його службових обов’язків і передачу цих обов’язків іншу посадову особу”. 

Однак, згідно з чинним законодавством (Кодексом законів про працю), єдино можливі інструменти усунення від виконання службових обов’язків, це відсторонення та звільнення. Згідно положення про Офіс президента та Кодексу законів про працю і те, і інше може здійснити лише президент своїм указом. Без відповідного указу президента Татаров залишається при посаді та можливості тиснути на слідство і суд. 

“Це означає, що Зеленський не підписує заяву Татарова. Проте відсторонити його або звільнити він міг би і без цієї заяви. Такі укази президента одразу публікуються на сайті офіційному. Все інше крім відсторонення і звільнення – це банальний обман суспільства.  Це означає, що або Зеленський відмовився відсторонювати Татарова, або в ОП брешуть про відсторонення”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін. 

За даними журналістів, Татаров продовжує ходити на роботу. 

Нагадаємо, НАБУ і САП мали готову підозру для Татарова і збиралися вручити її, але 1 грудня генпрокурорка Ірина Венедіктова без відома детективів НАБУ різко змінила групу прокурорів у справі, ввівши туди себе, тимчасового виконувача обов’язків керівника САП Максима Грищука, а також прокурорів Андрія Довганя, Олександра Луговського і Аліну Жовницьку. 

Центр протидії корупції звернеться із заявою до Державного бюро розслідувань, адже в діях Венедіктової є ознаки втручання в діяльність працівника правоохоронного органу.  Це злочин, передбачений статтею 343 Кримінального кодексу.

Лише 18 грудня прокурор САП Грищук зрештою підписав Татарову підозру. 

22 грудня Венедіктова скасувала указ про призначення прокурора Грищука в.о. керівника САП, ймовірно помстившись за підписання підозри Татарову. 

Справа щодо Татарова стосується можливої його причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася. 

Деталі про справу Татарова читайте за посиланням

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
“Страховая компания – это ваша дойная корова, ее надо беречь”. Деталі засідання у справі екстопменеджера “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності