Зеленський ігноруванням плівок ОАСК засвідчує своє бажання мати ручний суд – активісти

Сьогодні, 3 вересня, активісти Центру протидії корупції, Автомайдану та DEJURE вимагали у президента Володимира Зеленського реакції на плівки та розслідування щодо Окружного адміністративного суду Києва. Мовчання Зеленського активісти розцінюють як покривання корумпованої судової системи з телефонним правом. 

Активісти в масках вовків та суддівських мантіях під звучання записів із ОАСК обмотали “президента” плівками, зобразивши участь Зеленського у покриванні злочинів. 

Минуло понад півтора місяці від того часу, коли Національне антикорупційне бюро опублікувало плівки, на яких судді ОАСК домовляються про “захоплення влади” та фактично обговорюють свій вплив на найвищі судові органи. Підозри отримали голова суду Павло Вовк, його заступник Євген Аблов та ще 5 суддів. Крім того, підозру отримав голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк.

Судді створювали свої порядки у Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Державній судовій адміністрації, впливали на рішення Конституційного Суду, ймовірно, обговорювали легалізацію незаконних статків та втручалися у роботу НАЗК. 

Вища рада правосуддя, що є ключовим органом в судовій системі, не спромоглася навіть тимчасово відсторонити суддів від роботи, а Верховний суд підігрує фігурантам справ у намаганні поховати справу та уникнути її розгляду Вищим антикорупційним судом. Перед засіданням ВРП НАБУ опублікувало частину плівок, на яких безпосередньо чути, який вплив судді Вовк мав на цей орган. 

“Зеленському потрібні ручні судді. Адже за понад півтора роки він досі не подав законопроєкт щодо ліквідації “вовчого” суду ОАСК, що може зробити лише він. Більше того, його другий законопроєкт про судову реформу лише посилює прогнилу від “вовків” Вищу раду правосуддя. Вперте ігнорування Зеленським плівок НАБУ важко пояснити інакше як не покриванням ним особисто цієї злочинної системи”, – коментує експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. 

2019 року, коли Зеленський уже мав повноваження розформувати ОАСК, суд неодноразово ставав ньюзмейкером завдяки навалі резонансних судових рішень. 

“Сьогодні ОАСК це вже не просто про ганебні та зашкварені рішення, це про захоплення влади та контроль всієї судової системи. Хоча його досить просто зупинити – президент цього не робить, незважаючи на пункт у меморандумі з МВФ. Раніше ми зробили все, щоб Зеленський не міг казати про необхідність розібратися, провівши під стінами Офісу президента урок для президента на цю тему. Тепер це виключно його політична відповідальність, як би він не намагався виправдовуватися презумпцією невинуватості, яку неодноразово порушував сам”, – додає активістка Автомайдану Катерина Бутко. 

Мало того, улітку 2019 були опубліковані аудіозаписи, що стали причиною для оголошення їм підозр у низці злочинів. Проте ця справа щодо “служителів Феміди” рухається дуже повільно. 

Дякуючи розслідуванням НАБУ, ми маємо змогу переконатись, що судовою владою в Україні керує кримінальний синдикат, який очолюють люди з ОАСКу і ВРП. І це очевидно навіть для наших міжнародних партнерів, які вимагають усунути цих корумпованих суддів. Єдиний, хто може ініціювати ліквідацію цього синдикату. є президент. Він виправдовує свою бездіяльність презумпцією невинуватості, мовляв, без рішення суду, не може нічого вчинити. Слід президенту нагадати, що в демократіях щодо публічних службовців, таких як судді і як він сам, існує презумпція відповідальності. Якщо президент в межах своїх повноважень не реагує на відверто незаконні дії, то він особисто несе за них відповідальність. Своєю бездіяльністю президент Зеленський фактично покриває цей кримінальний синдикат. Впевнений, що свою оцінку такій позиції президента українці дадуть вже на наступних виборах”, – коментує адвокаційний менеджер Фундації DEJURE Степан Берко.

Нагадаємо, що Окружний адміністративний суд міста Києва є судом першої інстанції: він розглядає справи, у яких оскаржуються рішення органів влади державного та місцевого рівнів, рішення щодо публічної служби та виборчого процесу. Проте розташування в столиці значно піднімає важливість цієї установи, адже в ній розглядаються всі справи, які стосуються президента, Верховної Ради, ЦВК, Кабміну, Нацбанку, НАЗК й НАБУ.

Зауважимо, що на нашій акції відбулася провокація, як ми вчора і попереджали. Відбулося проведення проплаченої акції проти директора НАБУ з метою відволікти увагу від нашої акції Та послухай ти вже ті плівки.


Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень
Роботу Вищої ради правосуддя слід відновити у конституційний спосіб та відповідно до судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності