ЗАЯВА — Закликаємо народних депутатів виконати передвиборчі обіцянки щодо судової реформи та не поглиблювати кризу судової влади

Ми, представники громадських організацій, що роками борються за утвердження справедливого судочинства в Україні, стурбовані ситуацією з судовою реформою, яка склалась в Парламенті. Замість того, аби якнайшвидше запустити якісне оновлення органів суддівського врядування – Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфкомісії суддів (ВККС), – народні депутати розглядають законопроєкти, які спрямовані лише на поглиблення проблем, які вже існують

Так, уже в четвер, 28 січня народні депутати планують проголосувати законопроєкт №4229, який пропонує віддати добір та призначення суддів в руки нереформованої Вищої ради правосуддя. Також на розгляді в Раді перебуває законопроєкт №4505, який дозволяє Вищій раді правосуддя призначати довічно суддів, які провалили перевірку на доброчесність. 

Водночас Комітет з питань правової політики вже кілька місяців зволікає із затвердженням нової редакції законопроєкту №3711, який дозволить перезавантажити ВККС та розблокувати добір і призначення суддів. Особливо тривожним є те, що члени комітету в період новорічних свят переписали попередньо узгоджену редакцію законопроєкту, нівелювавши роль міжнародних експертів та віддавши повний контроль за добором членів ВККС в руки ВРП. 

Таким чином, замість того, аби забезпечити якісний та доброчесний склад органів суддівського врядування, народні депутати лише посилюють недоброчесних представників суддівсько-адвокатських кланів, які зайняли крісла членів ВРП. 

Ми вкотре наголошуємо на тому, що джерелом проблем в судовій владі є непрофесійні та недоброчесні члени в органах суддівського врядування, а тому наділення їх додатковими повноваженнями тільки поглибить проблеми. 

З огляду на це, ми закликаємо народних депутатів припинити імітувати судову реформу та нарешті виконати свої передвиборчі обіцянки і міжнародні зобов’язання щодо якісного оновлення ВРП та ВККС. 

Центр протидії корупції

Автомайдан

Трансперенсі Інтернешнл Україна

Фундація DEJURE 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень
Роботу Вищої ради правосуддя слід відновити у конституційний спосіб та відповідно до судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності