ЗАЯВА – Громадські організації закликають Степанова не призначати куратором майже 100 мільярдів фігуранта антикорупційних розслідувань

Громадські та пацієнтські організації закликають Міністра охорони здоров’я Максима Степанова провести 2 червня  відкриті співбесіди з кандидатами на посаду голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ) та не призначати фігурантів антикорупцийних розслідувань. 

Так, наразі до проведення співбесід не допускаються представники ЗМІ, благодійних фондів та громадських об’єднань.

Головним кандидатом на посаду за інформацією ЗМІ є Костянтин Яриніч, нардеп 8 скликання від Блоку Петра Порошенка, в.о. гендиректора Кіровоградського обласного онкоцентру. 

Він активно критикував НСЗУ і підтримував міністра Максима Степанова. З НСЗУ в Яриніча уже були проблеми, коли наприкінці квітня пацієнт поскаржився на онкоцентр Яриніча. Людині довелося платити за те, що по контракту онкоцентру з НСЗУ мало б бути безоплатним. Окрім того, Кропивницький обласний диспансер Яриніча купував ліки виключно у дистрибюторів за завищеними цінами. 

НСЗУ —  це орган, який фактично контролює всі виплати в сфері охорони здоров`я, обирає лікарні, які отримують гроші від держави та контролюють розподіл майже 100 мільярдів гривень щороку на оплату послуг пацієнтів.

Від НСЗУ залежить куди, скільки і, за яким пацієнтом йде грошей. Також НСЗУ виступає замовником послуг, розраховує тарифи, за якими платить держава за хворих, укладає договори про медичне обслуговування населення та багато іншого. 

Варто наголосити, що конкурс на голову НСЗУ провели ще в січні. Фіналістами з найбільшою кількістю балів стали топ-менеджери НСЗУ. Утім, очільники МОЗ  —  ні Зоряна Скалецька, ні потім Ілля Ємець —  не спромоглися провести співбесіду з фіналістами та таки призначити голову. 

Так рішення визначити керівника НСЗУ перейшло до Степанова, який без пояснень відхилив усіх кандидатів. Після гучного скандалу із намаганням призначити людину без конкурсу, Степанов має намір проводити кулуарні співбесіди з кандидатами.

Враховуючи критичну важливість посади, яка відкриває шлях до розпоряджень мільярдами бюджетних коштів, громадські організації закликають Степанова провести відкриті співбесіди із прямою трансляцією та не призначати Яриніча на вказану посаду.

ГО “Центр протидії корупції”

Експертна організація StateWatch 

БО “100% Життя”

БО “Пацієнти України”

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У 2020 році українці витратили 14 млрд грн на ліки без доведеної ефективності. Звіт 
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
Громадські та пацієнтські організації закликають МОЗ транслювати та оприлюднювати відео співбесід з кандидатами до Наглядової ради ДП “Медичні закупівлі України”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності