Завтра Конституційний Суд розглядатиме подання ОПЗЖ щодо неконституційності Вищого антикорупційного суду

Завтра 6 жовтня о 10:00 Конституційний Суд України розглядатиме подання 49 народних депутатів щодо неконституційності Вищого антикорупційного суду. Абсолютна більшість підписантів — це депутати від ОПЗЖ. 

Трансляція пленарного засідання відбудеться на офіційному сайті Конституційного Суду України у рубриці “Відеотрансляція засідань” за посиланням: http://ccu.gov.ua/stream.

Позиція депутатів зводиться до того, що ВАКС є особливим судом, створення якого заборонено Конституцією. Автори подання стверджують, що ВАКС нібито є особливим судом з огляду на його спеціалізацію, підсудність, особливості апеляційного перегляду рішень ВАКС, особливості добору суддів та участь міжнародних експертів у ньому, встановлення вищих вимог до осіб, які претендують на посади суддів ВАКС тощо. 

Крім того, у поданні оспорюється і повноваження, якими була наділена Громадська рада міжнародних експертів, у разі визнання таких положень неконституційними це може призвести до неможливості залучати міжнародних експертів до будь-яких процедур добору взагалі.

Якщо Закон про ВАКС визнають неконституційним у повному обсязі, як того вимагають автори подання, то подальша діяльність суду буде унеможливлена. Адже не буде визначено засади діяльності ВАКС, підсудність тощо. 

Як наслідок, усі справи, які зараз розглядаються у ВАКС, будуть знов розглядатись з самого початку в інших судах загальної юрисдикції. Крім того, рішення КСУ може бути використане для того, щоб переглянути вже ухвалені рішення суду за виключними обставинами. Залежно від мотивів, які у такому випадку будуть вказані у рішенні КСУ, може постати питання взагалі про можливість створення подібних спеціалізованих судів для розгляду окремих категорій справ.

Зауважимо, одним з представників авторів подання є депутатка від ОПЗЖ Антоніна Славицька. Цікаво, що вона фігурує на плівках Національного антикорупційного бюро щодо скандального голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка як його довірена особа. Тобто фактично є потенційною фігуранткою скандальної справи.

Своєю чергою, на цих же плівках можна почути те, що Павло Вовк говорив про контроль над Конституційним судом: “Два суда уже принадлежат нам – это Конституционный Суд и Окружной административный”

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень
Роботу Вищої ради правосуддя слід відновити у конституційний спосіб та відповідно до судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності