Заступник Холодницького ціленаправлено відкинув важливі докази у “справі Логвинського”

Заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко відкликав обов’язкове клопотання про звільнення від відповідальності “фіктивного” директора і засновника ТОВ “Золотой мандарин Ойл” Олександра Успенського у справі нардепа Георгія Логвинського про виведення понад 50 млн грн бюджетних коштів. Це клопотання в суді озвучив  прокурор САП Андрій Довгань.

22 липня суд мав розглянути клопотання САП про звільнення від кримінальної відповідальності Успенського, за спливом строків для його покарання. Однак прокурор відкликав клопотання.

Успенського банально використали автори схеми з виведення грошей через “Золотой мандарин Ойл”, на яке у подальшому перевели 54 млн грн з держбюджету. 

Успенський визнає, що був фіктивним керівником “Золотого мандарина Ойл”, і у разі звільнення його від відповідальності це було б зафіксовано у рішенні суду. 

Разом з тим, його свідчення допомогли б підтвердили причетність реальних бенефіціарів до схеми.

Закон вимагає від прокурорів подавати клопотання про звільнення від відповідальності у разі спливу строків давності, що і відбулося.

Проте 24 квітня 2019, у день, коли САП подала клопотання про звільнення від відповідальності Успенського, керівник САП Назар Холодницький різко змінив групу прокурорів, які займалися справою. 

Згодом 4 червня 2019 заступник Холодницького Володимир Кривенко несподівано відкликав клопотання і захотів, щоб слідство у справі продовжилося, хоча щодо “пішака” Успенського за законом мали закрити справу.

“У цій ситуації незаконне все: і різка зміна групи прокурорів, і відкликання клопотання. Це пряме порушення закону, адже людину просто зобов’язані звільнити від відповідальності, якщо відповідні строки пройшли”, — каже юрист Центру протидії корупції (ЦПК) Андрій Савін.

“Є ймовірність, що САП хоче “злити” справу Успенського, передавши її до Державної фіскальної служби, а реальних авторів схеми відмазати”, — додає Савін.

Нагадаємо, що про справу Логвинського почали говорити після “акваріумних плівок” керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. 

Керівник САП гарантував свій контроль над справою нардепу, а від прокурора вимагав або відкласти її на невизначений строк, або закрити взагалі.

Так, керівники Міністерства юстиції, домовившись з нардепом Георгієм Логвинським, заволоділи 54,2 млн грн державних коштів. У подальшому зловмисники легалізували вкрадені гроші.

Минулого року журналісти з’ясували, що гроші з держбюджету вивели на фірму “Золотий мандарин Ойл”, яка має ознаки фіктивності, а допомогла цьому помічниця нардепа Логвинського Марія Швець.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності