Підтримати

Заступник Холодницького незаконно передав поліції справу Одеського міжнародного аеропорту

Заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Володимир Кривенко незаконно змінив кваліфікацію та передав до поліції провадження щодо Одеського міжнародного аеропорту. Це вже двадцятий кейс у Реєстрі злитих справ САП.

У червні 2016 року детективи НАБУ почали розслідувати фактично незаконну приватизацію Одеського аеропорту. Приватна компанія “Одеса аеропорт девелопмент” отримала 75% корпоративних прав на летовище, у той час у міста залишилося лише 25%. 

За інформацією журналістів, ця приватна фірма належить одеськими бізнесменами Борису Кауфману та Олександру Грановському.

Чиновники Одеської міської ради, змовившись з представниками “Одеса аеропорт девелопмент”, створили ТОВ “Міжнародний аеропорт “Одеса”.

Перетворення летовища у комерційну фірму здійснювалося під виглядом начебто залучення коштів приватного інвестора в сумі 120 млн доларів США для реконструкції злітної смуги. 

Зрештою “інвестиційні” кошти “валялися” у банківській заставі за кредитом фірми “Одеса аеропорт девелопмент”. У той час зловмисники передати все комунальне майно аеропорту в приватні руки Кауфмана-Грановського. Таким чином, шкода Одесі становить 118 млн грн.  

Наразі аеропорт працює і заробляє гроші, які йдуть не в бюджет міста, а в кишені схемщикам. 

У квітні 2019 року детективи підготували проекти підозр, направивши їх для погодження в САП, але САП їх не погодила. 

Натомість старший прокурор у цій справі заступник керівника САП Володимир Кривенко 10 червня 2019 року змінив кваліфікацію справи зі зловживання службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу України), на службову недбалість (ст. 367). 

Того ж дня, Кривенко ухвалив рішення передати справу для подальшого розслідування до поліції Одеської області. 

“Заступник керівника САП незаконно змінив підслідність у справі, щоби передати її до поліції, оскільки закон забороняє доручати здійснення справ НАБУ іншому органу досудового розсдідування”, — зазначає юрист Центру протидії корупції Андрій Савін. 

“Очевидно у поліції Одеси справу розслідувати ніхто не буде, натомість її просто закриють і відповідальність за схему ніхто не понесе”, — додає Савін.

У листопаді 2018 Центр протидії корупції представив Реєстр злитих справ САП — ресурс, на якому зібрали справи топ-корупції, у яких вчинки прокурорів САП нашкодили розслідуванню або звели до нуля шанси на реальні вироки та конфіскації для їхніх фігурантів. 

Нагадаємо також, що одним із пріоритетів Порядку денного встановлення справедливості, які висунули до майбутнього парламенту громадські організації, є перезапуск Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через звільнення керівництва. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності