Підтримати

Замість обіцяного комітету по антикорупційному суду Князевич провів закриту нараду

16 травня комітет з правової політики та правосуддя мав розпочати термінову підготовку законопроекту про Вищий антикорупційний суд до другого читання.

Натомість керівник комітету Руслан Князевич (БПП) провів закриту нараду в своєму кабінеті, на яку приходив також заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов.

Напередодні голова Верховної Ради Андрій Парубій дав доручення керівнику комітету про термінову підготовку законопроекту. 16 травня комітет мав терміново розпочати розгляд правок до законопроекту та підготувати його до другого читання на наступний сесійний тиждень — 22-24 травня. Після цього законопроект невідкладно мали винести на голосування в зал.

Проте цього не відбулось, не зважаючи на те, що заступник Голови фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Сергій Березенко заявив, що 16 травня профільний комітет розгляне поправки до законопроекту.

“Це мало бути вже шосте засідання комітету після подачі правок депутатів. Проте ні попередніх разів, ні сьогодні, не зважаючи на голосні заяви Президента, голова комітету, який також є у президентській фракції, так і не почав підготовку законопроекту до другого читання. Замість анонсованого комітету, він провів закриту зустріч”, — зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Нагадаємо, що законопроект про створення Вищого антикорупційного суду ухвалили у першому читанні ще 1 березня 2018 року. З того часу до проекту закону подали близько 2 тисяч пропозицій, проте профільний комітет за два місяці не почав розгляд цих поправок.  Комітет також навіть не створив робочу групу для роботи з ними.

Ухвалення законопроекту про Вищий антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії є ключовою вимогою міжнародних партнерів, зокрема умовою отримання наступного траншу допомоги від МВФ.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності