Підтримати

Замість фактичного скасування недоторканності, комітет Ради вирішив її посилити

16 грудня Комітет з питань правоохоронної діяльності підготував до другого читання законопроєкт №2237 про фактичне скасування депутатської недоторканності. Однак члени комітету замість обіцяного покращення, суттєво  погіршили редакцію, ускладнивши деякі етапи розслідування щодо депутатів. Навіть, порівняно з тим, як це відбувається зараз.

Депутати залишили норми, за якими кримінальне провадження щодо нардепа може розпочати виключно Генеральний прокурор. Тобто лише одна людина зможе вносити відомості про злочин в Єдиний реєстр досудових розслідувань. 

Це означає, що початок справи щодо будь-якого злочину депутата буде залежати від фігури Генпрокурора.

“На практиці, якщо Генпрокурор не захоче, то ніхто інший не зможе навіть розпочати розслідування. Якщо слідство на початку розслідування не буде знати, що злочин вчинив нардеп і дійде таких висновків через півроку, то всі зібрані до того докази будуть під ризиком не врахування вже в суді”, — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Варто зазначити, що згідно з чинними нормами Кримінального процесу за умов існування недоторканості будь-який слідчий чи прокурор може розпочати справу щодо нардепа.

Важливо, що правоохоронний комітет  відкинув власне рішення, де обіцяв надати право починати слідство й іншим органам. 

Інша дуже небезпечна новація, погоджена сьогодні правоохоронним комітетом, полягає в тому, що нардепи пропонують, аби більшість клопотань слідчих на стадії досудового розслідування розглядалися за обов’язкової присутності нардепа. 

Тобто, якщо слідчий захоче отримати доступ до банківських документів нардепа, він не зможе цього зробити, допоки нардеп не з’явитися особисто до суду. Так само слідчий не зможе заарештувати, наприклад,  зброю, яка є знаряддям злочину, або ж отримані внаслідок злочину кошти.

Наразі такі клопотання  слідчий суддя може розглядати за відсутності фігуранта справи, якщо є ризик, наприклад, знищення документів, майна або доказів через обізнаність нардепа-фігуранта з таким клопотанням.

Нагадаємо, на початку грудня Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт в першому читанні.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці
ЦПК скаржиться до суду на бездіяльність Венедіктової через появу Байдена серед підписантів петиції щодо звільнення Татарова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності