Підтримати

Заява Центру протидії корупції щодо протестів у Білорусі

Центр Протидії Корупції підтримує право Білоруського народу на вільне волевиявлення та захист своїх прав та свобод через акції непокори та мирні вуличні протести.

Ми захоплюємося сміливістю та гідністю звичайних білорусів, котрі виступили проти авторитаризму, цензури, брехні та узурпації влади.

Ми різко засуджуємо застосування сили та зброї проти мирних громадян офіцерами силових відомств республіки Білорусь. Закликаємо рядових офіцерів не виконувати злочинних наказів, стати на сторону звичайних громадян і не підтримувати диктатуру однієї людини.

Кожна диктатура і кожен авторитарний режим спирається на насилля та корупцію, а не на підтримку народу.

Ми звертаємося до української влади надати підтримку та захист усім білоруським мирним протестувальникам та активістам, котрі захищають своє конституційне право на вільне волевиявлення.

Білорусь, як і Україна, мають стати місцем свободи та розвитку демократичних інституцій та відійти від рудиментів тоталітарного радянського минулого.
***

Цэнтр супрацьдзеньня карупцыі падтрымлівае права Беларускага народу на свабоднае волевыяўленьне і абарону сваіх правоў і свабодаў пры дапамозе акцыяў непакоры і мірных вулічных пратэстаў.

Мы захапляемся сьмеласьцю і годнасьцю звычайных беларусаў, якія выступілі супраць аўтарытарызму, цэнзуры, хлусьні і ўзурпацыі ўлады.

Мы рэзка асуджаем выкарыстаньне сілы і зброі супраць мірных грамадзянаў афіцэрамі сілавых ведамстваў Рэспублікі Беларусь. Мы заклікаем шэраговых афіцэраў не выконваць злачынныя загады, перайсьці на бок звычайных грамадзян і не падтрымліваць дыктатуру аднаго чалавека.

Кожная дыктатура і кожны аўтарытарны рэжым абапіраецца на гвалт і карупцыю, а не на падтрымку народу.

Мы зьвяртаемся да ўкраінскай ўлады з заклікам надаць падтрымку і абарону ўсім беларускім мірным пратэстоўцам і актывістам, якія адстойваюць сваё канстытуцыйнае права на свабоднае волевыяўленьне.

Беларусь, як і Ўкраіна, мусіць стаць месцам свабоды і разьвіцьця дэмакратычных інстытутаў ды адысьці ад рудымэнтаў таталітарнага савецкага мінулага.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Підозрювана в держперевороті Савченко та прихильниця ексрегіоналів: кого просувають в члени комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки
Депутати подалися у комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки – розповідаємо хто
До 35-х роковин трагедії на ЧАЕС ЦПК разом з партнерами відкрили виставку у Раді

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності