Підтримати

Загроза безвізу: правоохоронний комітет утретє вибрав членів у комісію з обрання керівника САП, які не відповідають закону

Сьогодні 15 вересня комітет з питань правоохоронної діяльності утретє визначався із кандидатами в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Депутати проголосували за кандидатів, запропонованих Слугами народу, ОПЗЖ, Довірою та За майбутнє: усі вони не відповідають закону.  5 з 7 кандидатів, за яких віддали голоси члени правоохоронного комітету, раніше були вже провалені у Раді. 

У кандидатів, обраних правоохоронним комітетом Ради, немає досвіду в антикорупційній сфері, а також вони не мають бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей, суспільного авторитету.

Голосування за сумнівну комісію та кандидатів, що не відповідають закону з обрання керівника САП порушує умови безвізу з Європейським Союзом і може запустити механізм його призупинення, а то й перегляду. Перед голосуванням минулого разу цих же кандидатів посол ЄС заявив, що незалежність антикорупційних інституцій є основою співробітництва між Україною та ЄС в сфері запровадження безвізового режиму та макро-фінансової допомоги. 

“Раніше Рада уже двічі провалила голосування більшості цих  кандидатів. Щоб добрати голосів “Слуги” банально додали ще людей, запропонованих раніше ОПЗЖ та цього разу групи “За майбутнє”. Це очевидна проросійська коаліція, яка вже в четвер поставить під загрозу безвіз”, – коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Схоже депутати не просто не винесли з цього урок, адже 5 з 7 кандидатів раніше були пру Раді – вони свідомо подають цих же кандидатів, заручившись підтримкою олігархів та проросійських політсил.

Слуга Народу 

Навроцький В’ячеслав Олександрович

В’ячеслав Навроцький  – професор кафедри теорії права та прав людини Українського Католицького Університету, є засновником та керівником громадських організацій Львівський форум кримінальної юстиції та Західноукраїнський центр примирення та правозахисту “Консенсус”. 

Дрозд Олексій Юрійович 

Олексій Дрозд працює начальником відділу докторантури та ад’юнктури Національної академії внутрішніх справ України. 

У своїй декларації вказує придбання земельної ділянки площею 0.24 га за 49 594 грн у селі Хотів Київської області 2017 року, хоча ринкова вартість земельної ділянки може бути значно вищою. Також 2018 року дружина придбала авто Volkswagen Golf 2015 року випуску за 179 тис грн. Сьогодні вартість уживаного авто такої ж марки значно вище та коливається від 265 тис. грн до 415 тис. грн. 

Також кандидат вказав що проживає у квартирі, яка належить його батькові Дрозду Юрію Васильовичу, ексзаступнику начальника УМВС Кіровоградської області, а сьогодні підприємцю з пожежної безпеки. 

Юрій Дрозд наразі є співвласником ТОВ “АПС-Київ” та ТОВ “АПС-Кіровоград”, які надають послуги з встановлення пожежної системи та обслуговування вогнегасників. Ці фірми перемагають на державних тендерах Так, ТОВ “АПС-Київ” отримало від держави понад 22 млн грн найбільше у 2018 та 2019 роках, підписавши договорів на 7,1 та 8 млн грн відповідно. ТОВ “АПС Кіровоград” всього отримали від держави понад 8 млн грн, найбільше у 2018 році – понад 3 млн грн. Іншими співвласниками є родина колишнього керівника Кіровоградського ДСНС Олександра Адамовича. Раніше йому також належала частка у ТОВ “Техногення безпека”, на сьогодні він є лише її керівником. 

Соболь Євген Юрійович

Євген Соболь – завідувач кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права ЦДПУ ім Винниченка. У квітні 2019 року разом із дружиною придбав однокімнатну квартиру, ринкова вартість квартири у тому ж районі складає близько 100 тис. доларів. 

ОПЖЗ

Гуджал Андрій Андрійович

До 2019 року працював в органах прокуратури, а після – став адвокатом. Оскаржує своє звільнення з прокуратури восени 2019 року, коли почалося очищення прокуратури. Ймовірно, він відмовився від проходження атестації або не пройшов її. 

В експрокурора, який хоче обирати керівника САП, явно є проблеми у деклараціях. У декларації за 2016 рік не вказав жодного житла у Києві або передмісті, хоча вже з березня 2016 року почав працювати у ГПУ.

Починаючи з 2017 року декларує користування квартирою у Софіївській Борщагівці площею 86 кв. м, власницею якої є Гуджал Ніна Петрівна (вірогідно, мати). При цьому вартість на дату набуття (як і саму дату) експрокурор не зазначив, а вартість за останньою оцінкою складає 305 тис грн, що є значно нижче за ринкову ціну квартир у цьому ЖК.

Судячи з декларацій Гуджал Ніни Петрівни за 2016 і 2017 роки, достатніх легальних доходів для придбання цієї квартири у неї не було. У своїй декларації вона не зазначала, що є депутаткою місцевої ради у Вінницькій області. Натомість, пише, що вона “пенсіонер”, намагаючись приховати хоча б частково свої декларації від зайвої уваги. А увагу є на що звернути – за 2016 рік при пенсії у 24 000 грн грошові активи її складали 20 000 доларів США.

У своїй автобіографії Андрій Гуджал зазначив, що його дружина є лаборантом у “Сінево”:  у 2018 році її дохід становив близько 7 тис. грн, у 2017 та 2016 – близько 10 тис. грн, а у 2015 – 12 тис. грн. З такими доходами вона в останній декларації вона зазначає про наявність 18 тис. дол готівки. 

При декларуванні авто Гуджала не вказав модель своєї “Мазди” та значно занизив її вартість, вказавши 8 тис. доларів. Хоча ціна навіть для найбільш дешевих і малих моделей вищі. 

Довіра 

Романюк Богдан Васильович

Богдан Романюк – доцент кафедри транспортного права та логістики Національного транспортного університету, кандидат юридичних наук, генерал-лейтенант.

Протягом 1977–1994 років Романюк обіймав керівні посади в центральному апараті МВС України: заступника, першого заступника начальника Головного слідчого управління, першого заступника начальника Головного штабу МВС України. Від 1994 до 1997 років – начальник УМВС у Львівській області. 1997 року відряджений до Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Координаційному комітеті по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України (підпорядковується Раді національної безпеки і оборони України).

Богдана Романюка передусім пов‘язують із затриманням відомого серійного маньяка Онопрієнка, так званого “братковецького вбивці”.

За повідомленням ЗМІ, свого часу Романюка “попросили” піти з посади очільника Львівської міліції за нібито причетність до побиття учасників масових акцій націоналістичних сил.

За майбутнє 

Коваль Катерина Петрівна

Катерина Коваль з  2007 р.  є заступницею Голови Союзу юристів України, у той час коли Головою Союзу є Святослав Піскун. У 2010 була членом  Робочої групи з питань судової реформи, відповідно до Указу Президента №440/2010 від 24.03.2010 р.. До цієї групи також входили Андрій Портнов та Олена Лукаш. 

У 2011 році вказала 23 тис. грн доходу. Водночас, того ж року нею був придбаний за 326 тис. грн (14 річних доходів) новий позашляховик Hyundai Santa FE. Крім того, у її власності на той час перебували ще два авта: КІА Сееd, та Scoda Octavia (обидві 2007 р.в.).

Катерина Коваль вписувалась за попереднього голову ОАСКу Олега Бачуна та голову ВАСУ Олександра Пасенюка. Розхвалювала “регіонала” Мірошніченка. 

Серед нагород пані Коваль вказала пам’ятну медаль «За заслуги у захисті прав і свобод громадян» Федеральної палати адвокатів Російської Федерації за сприяння міжнародного адвокатського співробітництва, та активну участь у правозахисній діяльності (2012 р.).

Бусол Олена Юріївна

Олена Бусол працює завідувачкою кафедри у Таврійському національному університет імені В.І.Вернадського. У 2016 році Олена Бусол подавалась на керівника АРМА, потім на заступника керівника ДБР проте одна з небагатьох не склала тестування. 

Чоловік Бусол Анатолій Васильович  з 1984 р. по 2005 р. служив в органах внутрішніх справ України. Підполковник міліції у відставці. З 2006 року працював головним спеціалістом управління кадрового забезпечення Державної судової адміністрації України.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК не вбачає підстав для визнання неконституційними положень щодо е-декларування, статті щодо незаконного збагачення та цивільної конфіскації

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності