Підтримати

Загребельська VS Зеленський: Суд продовжить розглядати незаконне звільнення ексдержуповноваженої АМКУ

У четвер 10 жовтня Верховний суд продовжить розгляд позову колишньої державної уповноваженої Антимонопольного комітету (АМКУ) Агії Загребельської до президента України Володимира Зеленського. Ексдержуповноважена АМКУ доводить у суді, що президент незаконно її звільнив.

Початок засідання — 12:30. Адреса суду — Київ, вул. Московська, 8, корпус 5 (вхід на перехресті з вулицею Левандовською). Головуюча суддя — Наталія Блажівська.

На попередньому засіданні 18 вересня до суду з’явився інший представник президента, який попросив у сіддів перерву щоби ознайомитися з матеріалами справи. Суд погодився та відклав розгляд, надавши час новому представнику. Тож у четвер очікується розгляд позову Загребельської по суті.   

Нагадаємо, що згідно з законом, звільнення державного уповноваженого АМКУ має відбуватися за такою процедурою: прем’єр-міністр вносить подання на підставі пропозиції керівника Антимонопольного комітету.

Тодішній прем’єр Володимир Гройсман не вносив такого подання. Натомість, як зазначено у відповіді офісу Президента на запит Центру протидії корупції, Загребельську звільнили начебто на підставі подання голови АМКУ Юрія Терентьєва.

Це є грубим порушенням закону, адже голова АМКУ не має повноважень вносити такі подання. Більше того, підстав для звільнення Загребельської не було. 

Як виявилося пізніше, в Офісі президента повідомили неправдиву інформацію, адже і сам Терентьєв не вносив подання на звільнення.  

Нагадаємо, 5 липня 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Агії Загребельської.

Ексуповноважена АМКУ стверджує, що її звільнення могло бути вигідне впливовим монополістам, щодо яких вона проводила розслідування або по справах яких вона голосувала проти вигідних для них рішень.

Агія Загребельська відома розслідуваннями у сфері ігрового бізнесу, посередницьких “прокладкок” на доступі до бази оцінок Фонду держмайна, картельної змови “харчових” підрядників Міністерства оборони та різноманітних схем у сфері Мін’юсту.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЗАЯВА – Справжня судова реформа неможлива без якісного оновлення Вищої ради правосуддя
АНОНС – Верховний суд включає турборежим у справі щодо сім’ї Суркісів і Приватбанку: це може коштувати Україні 29 млрд грн

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності