Заблокована судова реформа: Рада суддів обрала сумнівних членів конкурсної комісії до ВККС

Рада суддів України на засіданні 20 грудня визначилась із прізвищами трьох членів конкурсної комісії, яка мала б обрати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Однак це не має сенсу, адже конкурс раніше заблокувала Вища рада правосуддя і він всеодно не відбудеться. 

Так, членами конкурсної комісії до ВККС від Ради суддів стали судді Богдан Моніч, Віктор Остапук і Оксана Марченко

Раніше в грудні Вища рада правосуддя заблокувала судову реформу, у яку входить перезапуск ВККС. ВРП затвердила положення, яким повністю нівелювала роль міжнародних експертів у конкурсній комісії. Згідно з нею, міжнародники мали б збирати довідки для того, щоб довести винуватість кандидата у якихось порушеннях та обґрунтувати його низьку оцінку.  

За таких умов міжнародні організації не делегуватимуть експертів до складу конкурсної комісії. Також малоймовірно, що доброчесні правники з репутацією захочуть взяти участь у конкурсі, контрольованому старою суддівською системою. 

“Трьох членів, яких сьогодні обрала Рада суддів до складу конкурсної комісії до нової ВККС, не викликають довіри. Це судді, яких обрали судді. До всіх є питання щодо їхніх рішень, доброчесності або майна. Більше того, двоє з них, Остапук і Марченко, блокували формування конкурсної комісії у листопаді. Загалом сьогоднішнє рішення не означає продовження судової реформи, це лише імітація”, — коментує експертка ЦПК Галина Чижик. 

За інформацією журналістів, саме Оксана Марченко розглядала справу, за рішення у якій нібито отримав хабар член ВРП Павло Гречківський. З матеріалів кримінального провадження, Гречківський зустрічався з цього приводу з тодішнім головою Вищого господарського суду Богданом Льововим. Журналісти називають Оксану Марченко його “давньою знайомою”. Самого Гречківського потім виправдала колегія суддів за участі суддів Майдану Володимира Бугіля і Віталія Циктіча.

Крім того, за інформацією “Наших Грошей” Марченко ухвалювала рішення користь компанії, спійманої Антимонопольним комітетом на тендерних змовах. 

Ще один обраний член у конкурсну комісію до ВККС Віктор Остапук. Він раніше працював на посаді заступника голови Апеляційного суду Рівненської області, а з листопада 2017 — суддею Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду. В 2017 році суддя набув у власність AUDI A3 2015 року випуску за майже 600 000 грн, а його дружина у 2018 — Mazda CX-5  2018 року випуску за 849 000 грн. Попри це, суддя досі користується BMW 520D 2014 року випуску, власницею якої є Іванна Патій. 

Як пишуть волинські ЗМІ, Патій — секретар судових засідань Луцького міськрайонного суду, яка нещодавно вийшла з декрету. Вона не задекларувала ні житла, ні землі, лише, автівку, якою користується Остапук, а також вантажний автомобіль “DAF xs 95.380” та причіп “Schwarzmuller spa-3e”, які належать її чоловіку. 

Також журналісти звернули увагу на сумнівні зв’язки Остапука з місцевою владою, які він не зміг прокоментувати. 

Богдан Моніч — суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду. Влітку 2019 Моніча обрали головою Ради суддів, після скандалу з попереднім її очільником Олегом Ткачуком. За інформацією “ЧЕСНО.Фільтруй суд!”, Моніч може бути причетним до так званої “бурштинової справи”. Так, він постановив дві ухвали, якими залишив у силі рішення суду першої інстанції щодо зупинення дій спецдозволів на вивчення родовищ бурштину. За даними НАБУ, прийняття цих рішень нібито було пов’язане з неправомірною вигодою. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності