Підтримати

Прокурори порушили кримінальну справу щодо чиновників МОЗ за заявою ЦПК

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України щодо неналежного виконання службових обов’язків чиновниками Міністерства охорони здоров’я, в тому числі Руслана Салютіна, колишнього першого заступника міністра та голови тендерного комітету МОЗ у 2014 році.

Провадження було порушено за заявою про злочин Центру протидії корупції на основі численних скарг та листів від пацієнтів, які в цьому році залишилися без життєво-необхідних ліків через недбалість чиновників.

Як відомо, у 2014 році Міністерство охорони здоров’я провалило більшість закупівель ліків, внаслідок чого тисячі українців вже у другому кварталі поточного року залишилися без лікування. Серед них – велика кількість дітей з рідкісними захворюваннями, такими як гемофілія, муковісцидоз, фенілкетонурія, а також хворі на туберкульоз, гепатит та інші.

Кримінальне провадження щодо чиновників МОЗу взято під контроль Генеральною прокуратурою України.

У разі доведення вини, екс-чиновникам, в тому числі і екс-голові тендерного комітету, загрожує позбавлення волі терміном від 2 до 5 років.

За повідомленнями ЗМІ, одним зі свідків справи виступить нинішній в. о. Міністра охорони здоров’я – Василь Лазоришинець, який нещодавно відкрито збрехав журналістам щодо бізнесу своєї родини.

ГПУ-Салютин

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Кабмін затвердив ручне керування медичних закупівель: країна може залишитися без ліків
ЗАЯВА – Громадські організації закликають Степанова не призначати куратором майже 100 мільярдів фігуранта антикорупційних розслідувань
АНОНС – Куратор 100 мільярдів. Як Степанов без зайвих очей обиратиме очільника Національної служби здоров’я

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності