Підтримати

За півроку від конфіскації корупційних активів в бюджет повернуто 78 тисяч гривень

За останніх півроку від конфіскації корупційних активів в український бюджет було повернуто 78 тисяч гривень.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк.

“Сімдесят вісім тисяч 382 гривні із очікуваних 7,74 мільярдів гривень конфіскованих від корупційних злочинів грошей було повернуто українцям у першому півріччі 2016 року. Ці гроші мали б бути направлені у спецфонд та на зміцнення обороноздатності країни, але повернуті лише смішні копійки”, – сказала Каленюк, яка також є членом конкурсної комісії з обрання директора Агентства з розшуку та управління арештованим та конфіскованим у корупціонерів майном.

За словами Каленюк, саме це Агентство має займатися зверненням в дохід держави та прибутковим управління грошима, конфіскованими від корупційних злочинів.

Як відомо, наразі триває конкурс на посаду директора цього Агентства.

До складу конкурсної комісії з обрання керівника Агентства увійшли 9 осіб – журналісти, експерти-правники та представники антикорупційних громадських організацій.

За інформацією конкурсної комісії, відбирати кандидатів будуть до середини вересня, а сам конкурс відбуватиметься у два етапи: тестування та співбесіди. Фінальне рішення про те, хто управлятиме арештованим і конфіскованим майном корупціонерів та інших злочинців, комісія планує прийняти 16 вересня.

Кандидат на посаду голови Нацагентства з повернення активів має володіти державною мовою та мати українське громадянство, не бути судимим та пройти спеціальну і майнову перевірку – подати декларацію про доходи і витрати за останній рік.

Документи для участі у конкурсі подали 20 кандидатів з державних установ, вищих навчальних закладів, приватного сектору та тимчасово безробітні.

Повний список та документи кандидатів, зокрема, майнові декларації, публікуються на офіційному веб-порталі Кабінету міністрів.

Агентство з управління активами було створено у лютому 2016 року з метою упорядкування процесу управління майном, арештованим під час досудового розслідування корупційних злочинів, а також – з метою отримання прибутку від реалізації активів, конфіскованих у корупціонерів за рішенням суду.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Парламент якнайшвидше ухвалити Антикорупційну стратегію 2021–2025

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності