З’явилися докази втручання Офісу Венедіктової у роботу Антикорсуду щодо справи Татарова

Прокурор Офісу генерального прокурора (ОГП) Андрій Грицан намагався тиснути на Вищий антикорупційний суд (ВАКС) для того, аби вивести з-під його юрисдикції справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Прокурор ОГП Андрій Грицан, яким замінили прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) після незаконної передачі справи від НАБУ до СБУ, писав лист на ім’я голови ВАКС Олени Танасевич, у якому просив не здійснювати судовий нагляд за справою Татарова. Центр протидії корупції отримав скан листа від Антикорсуду у відповідь на офіційний запит. 

Такі звернення прокурора до суду не передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (КПК), тобо мають ознаки позапроцесуального втручання у роботу суду. Адже у кримінальному процесі заборонено відходити від норм, передбачених у КПК. 

Абсолютно очевидним є злив справи Татарова. Провадження спеціально забрали в НАБУ, навмисне змінили підозру, спочатку ігнорували, а потім ще й тисли на ВАКС . Робили це підопічні генпрокурорки Зеленського. Це найзухваліше злиття справи ТОП-посадовція за всю історію НАБУ. Ні Венедіктова, ні суди, ні ДБР не посміли б так зухвало плювати на закон без санкції президента”, — коментує ситуацію голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

Примітно, що це не перше втручання Грицана у роботу суду. Раніше, під час засідання, голова Апеляційної палати ВАКС Даниїла Чорненька заявила, що прокурор писав їй листа. У ньому так само прокурор просив припинити судовий контроль за справою Татарова. 

Тоді Чорненька відповіла, що апеляція його і не здійснює, це прерогатива слідчих суддів. Але, зважаючи на такий крок прокурора Грицана, вона вказала йому на неприпустимість втручання у діяльність судді і рекомендувала врахувати положення статті 376 кримінального кодексу, у якій за таке втручання передбачено відповідальніст.

Нагадаємо, що 17 лютого Апеляційна палата ВАКС звернулася до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з вимогою спонукати ДБР надати Антикорсуду рішення Печерського суду, прикриваючись яким Офіс генпрокурора незаконно забирав справу Татарова у НАБУ.

Зараз заступник голови Офісу президента Олег Татаров намагається у незаконний спосіб скасувати собі підозру через Шевченківський суд, хоча за КПК він взагалі не може розглядати справу. Це юрисдикція Антикорсуду. 

Тим часом, у справі спливли строки досудового розслідування. Шевченківський райсуд Києва, до якого незаконно звернулися прокурори ОГП, відмовився продовжити строки. Справу або закриють, що найімовірніше, або ж матеріали відкриють для Татарова і адвокатів, після чого — скерують до суду. У другому випадку справі все одно кінець, адже її незаконно забрали у НАБУ і САП, а тільки вони можуть представляти сторону обвинувачення у ній.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності