Підтримати

ЄСПЛ не дозволив притягнути до відповідальності екснардепа Логвинського, якого вважають організатором схеми на 54 млн грн

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відмовився знімати імунітет з колишнього депутата Георгія Логвинського. Імунітет розповсюджується на нього як на чоловіка судді ЄСПЛ Ганни Юдківської. 

Це означає, що НАБУ і САП не можуть оголосити підозру Логвинському у заволодінні 54 млн грн внаслідок схеми з його ж компанією “Золотий мандарин”. У цій справі вже оголосили низку підозр, зокрема колишній заступниці міністра юстиції Наталії Бернацькій.

У ЄСПЛ вважають, що слідство повинно було знімати імунітет з Логвинського на початку розслідування і лише після того збирати докази щодо нього. Це перший випадок розслідування членів родини суддів ЄСПЛ в Україні. А в історії ЄСПЛ таких було лише кілька. Тому НАБУ, не маючи практики, пішло іншим шляхом, з яким Європейський суд не погодився.

Водночас говорити про закриття справи не варто. Шести фігурантам справи вже оголошено підозри та обрано запобіжні заходи. Один із них, колишній уповноважений Кабміну у справах ЄСПЛ Борис Бабін, навіть пішов на співпрацю зі слідством. 

Розслідування НАБУ намагаються дискредитувати і в публічному світлі. Так, в одному з випусків програми “Секретні матеріали” на каналі “1+1” показали компліментарний щодо Логвинського сюжет. Позицію його адвокатів і прихильників озвучили як беззаперечний факт, при цьому замовчали про дані з матеріалів справи, підозри, які суд визнав обґрунтованими, жодного опису схеми, доступного на сайті НАБУ.

Нагадаємо, за даними НАБУ, керівники Міністерства юстиції, домовившись з Логвинським, заволоділи бюджетними коштами на суму 54,2 млн грн, перерахувавши їх на одну з фірм ТОВ “Золотой Мандарин Ойл”.

Про справу Логвинського почали говорити після “акваріумних плівок” керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Він гарантував свій контроль над справою нардепу, різко змінив у справі групу прокурорів, а також вимагав від підопічних або відкласти її на невизначений строк, або закрити взагалі. 

Минулого року генпрокурор Руслан Рябошапка повернув у справу попередній склад прокурорів, фактично відродивши її.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності