Підтримати

“Янукович”, “Пшонка” та “Азаров” подякували нардепам за відсутнє антикорупційне бюро

“Януковичі, Пшонки, Азарови та інші представники “злочинної влади” подякували народним депутатам за те, що не сідять.

Аактивісти у масках одіозних корупціонерів: Віктора та Олександра Януковичів, Пшонки, Азарова та іншихнародним депутатам за те, що ті досі не ухвалили законопроект, яким утворюється Бюро – новий спеціалізований правоохоронний орган, який займатиметься боротьбою з корупцією виключно серед вищих державних службовців– міністрів, депутатів, суддів, прокурорів, військовослужбовців, керівників великих державних підприємств, тощо.

Напередодні погоджувальної ради громадські активісти принесли під стіни Верховної Ради «золоті батони» та закликали народних депутатів розглянути та ухвалити законопроект про Антикорупційне Бюро, що має розслідувати корупційні злочини високопосадовців.

Учасники акції принесли парламентарям золоті батони – символ «корупційності та продажності» українських чиновників: «Тільки корумповані чиновники проти антикорупційного бюро», – пояснює Дар’я Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції. «Хто з них віддасть перевагу батону, а не закону, знатимемо вже завтра – у передостанній робочий день Ради».

Золоті батони 1

Активісти переконані, що «один з найважливіших антикорупційних законопроектів за всю історію незалежної України» має бути проголосований чинним складом парламенту, в якому зібралися «найбільша кількість корупціонерів за всю історію українського парламентаризму».

«Без створення антикорупційного бюро ми не зможемо здолати корупцію серед високопосадовців та політиків, що є головною проблемою в Україні», – стверджує Каленюк, – Створення такого органу є основою всієї антикорупційної реформи, так як дозволить провести неупереджені розслідування корупційних злочинів політичної еліти, включно з притягненням до відповідальності високопосадовців та конфіскацією корупційно набутих статків. Заснування антикорупційного бюро є однією з головних вимог міжнародних структур, таких як ЄС та МВФ;  а усунення безкарності чиновників при владі та особиста відповідальність за корупцію була і залишається однією з ключових вимог Майдану».

«Якщо спікер не поставить на голосування, а парламент не підтримає законопроект про створення Бюро, виборці отримають від нас чіткий сигнал неготовності чинних та майбутніх народних обранців до зміни системи. Вони і далі боротимуться з дрібними хабарниками, в той час як Україна займатиме перші місця в рейтингу найбільш корумпованих країн світу», – стверджує Олексій Хмара, голова Трансперансі Інтернешл Україна.

Наразі в парламенті зареєстровано два законопроекти (№4780 та «4780-1) про створення Антикорупційного Бюро. Окремо реєстрації очікує ще один проект закону, розроблений Кабінетом Міністрів України за участі експертів з «Реанімаційного пакету реформ» та поданий Президентом до парламенту 4 вересня.

«Всі вони сходяться в одному – в Україні потрібно створити незалежний від будь-якої гілки влади спеціалізований орган для боротьби з корупцією саме серед високопосадовців. Найкраще міжнародним стандартам щодо незалежності та ефективності відповідає президентський законопроект» – підсумовує Дар’я Каленюк.

Відповідно до домовленостей з МВФ, законопроект про створення Антикорупційного Бюро повинен бути схвалений в парламенті до кінця  жовтня. За умов підтримки законопроекту про створення нового органу нинішнім складом Верховної Ради, він був би створений вже до кінця поточного року – а саме за 3 місяці.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ПРЕСРЕЛІЗ — Недекларування Труханова: одеський мер зберігав у ексдружини пістолет і мамині гроші, хоча нібито не живе з нею
АНОНС — Коридор з фото Революції Гідності. Активісти нагадають членам Вищої ради правосуддя, чому потрібно звільнити ініціатора розгону Майдану
АНОНС — У ВАКС почнуть досліджувати докази у справі про недекларування Труханова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності