Підтримати

Як Мартиненко і Ко заробляли на закупівлях казахського урану. Суд почав досліджувати докази

12 березня в Шевченківському суді міста Києва відбулося чергове судове засідання у справі за обвинуваченням колишнього нардепа Миколи Мартиненка. Суд перейшов до дослідження уранового епізоду.

Так, досліджувалося рішення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, згідно з яким “СхідГЗК” мало б не закуповувати уран, а на 100% забезпечити підприємства атомної промисловості ураном власного видобутку. Усі кошти держпідприємство мало б вкладати у власні виробничі потужності.

Натомість гендиректор Олександр Сорокін та його екс-заступник Володимир Богданець оголосили міжнародний тендер на закупівлю урану. Тендерна документація учасників цих конкурсних торгів, включаючи “Штоєрман”, не відповідала вимогам торгів.

Згідно із документацією, вартість 1 кг урану визначалась не у грошовому еквіваленті (тобто гривнях, доларах США чи Євро), а визначалась за формулою, розробленою учасником. Таким чином, ціна на уран була не фіксована,  а плавала.

Нагадаємо, що минулого тижня суд завершив вивчати докази щодо епізоду атомної справи. Микола Мартиненко та його спільники обвинувачується у розкраданні майже 700 млн гривень із двох державних підприємств Східного гірничо-збагачувального комбінату і Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності