“Ядерна справа” Микитася: ВАКС призначив топменеджеру «Енергоатома» заставу

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) обрали запобіжний захід топменеджеру “Енергоатома” Ігорю Орлову у вигляді застави у 9,9 млн грн. Його підозрюють в отриманні хабара від екснардепа Максима Микитася за перемогу його фірми у тендері з будівництва сховища ядерних відходів. .

Суддя визнала, що підозра є обґрунтованою та ґрунтується на доказах, що свідчать про причетність Орлова до вчинення інкримінованого злочину. 

Окрім застави, на Орлова поклали низку обов’язків: прибувати за першою вимогою до детектива, прокурора або суду, не відлучатися із місця проживання без дозволу, утриматися від спілкування з Микитасем та свідками у справі, здати на зберігання закордонний паспорт.

Також ВАКС вказав про наявність окремих ризиків, зокрема про можливість Орлова переховуватися від органів досудового розслідування та  знищити, сховати або спотворити певні речі чи документи.

Слідча суддя відмовила у носінні браслету, оскільки їх мало і його застосування у даному випадку не є ефективним.

Нагадаємо, що 28 вересня 2020 року НАБУ повідомило Микитасю та Орлову про підозру за фактом того, що у 2017 році підрозділ НАЕК “Енергоатом”, який очолював Орлов, уклав договір на 929 млн грн із компанією «Укрбудмонтаж» (єдиною власницею була дружина Микитася).

За ним «Укрбудмонтаж» мала збудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива для трьох АЕС України. Згодом витрати на будівництво сховища зросли до 1,36 млрд грн. Однак об’єкт й досі не введено в експлуатацію.

За перемогу «Укрбудмонтажу» у тендері дружина та матір Орлова отримали 3 квартири у ЖК «Сонячна Рів’єра» та ЖК «Верховина», загальною вартістю майже 4,42 млн грн. Дії Микитася кваліфіковано як надання хабара, а дії Орлова — як одержання.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності