“Я еще не начинал даже хамить”: адвокати і обвинувачені вже рік гальмують судовий розгляд у справі Мартиненка

Адвокати й обвинувачені вже рік усіляко затягують судовий розгляд у справі про розкрадання коштів “Енергоатому” й “СхідГЗК”, у якій фігурує екснардеп Микола Мартиненко.

6 липня адвокат Ігор Черезов сказав, що функція його адвокатського об’єднання суто технічна – відсиджувати судові засідання, і він о 10:00 піде на дебати по іншій справі, але на засіданні залишиться його колега, якої буде достатньо.

Адвокати Олександр Градецький та Нонна Надіч заявили відвід колегії суддів. 

Під час зачитування своєї заяви адвокат Градецький повідомив, що 12.04.2021 за рішенням Печерського суду Ірина Венедіктова порушила кримінальну справу проти колегії суддів ВАКС Лесі Федорак, Віктора Маслова та Ігоря Строгого за нібито  порушення ними права на захист та втручання в діяльність захисника. Також кримінальне провадження відкрито і за заявою адвокатки Надіч.

Остання при оголошенні заяви про відвід почала читати повний текст ухвали суду, яка і так надсилалася всім учасникам справи. Головуюча суддя Леся Федорак, щоб не затягувати засідання, вирішила обмежити виступ адвокатки 10 хвилинами, але Надіч цього було замало, і вона сказала, що буде заявляти судді ще один відвід, бо вона нібито не дає “читати заяву про відвід”.  

Нагадаємо, у квітні “Центр протидії корупції” та колегія суддів вже подавали на Надіч дисциплінарні скарги. Під час одного із засідань вона піднялася з місця і покинула засідання, залишивши своїх підзахисних без адвоката. Тоді ж вона пригрозила суддям кримінальною справою. Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури побачила у діях адвокатки Надіч ознаки дисциплінарного проступку, порушень закону і етичних правил і передала справу на новий розгляд у КДКА Миколаївської області.

Відзначився й обвинувачений Руслан Журило, який вигукував “Ваша честь, остановитесь, остановитесь!”, а у відповідь на прохання головуючої заспокоїтися він заявив: “Я еще даже не начинал хамить”. 

Згодом він показав на призначеного йому безоплатного адвоката і сказав, що не знає, хто це, і намагався покинути засідання, крикнувши суддям “Адьос”. Але зрештою повернувся на своє місце і заявив, що спілкуватися з безоплатним адвокатом не буде. Журило сказав, що він “человек консервативный и “приватне спілкування”- это когда один на один, а тут какая-то свингер-вечеринка”. 

Цікаво, що ж це за спілкування таке “один на один”, з огляду на заяву Журила в цьому ж засіданні про те, що його справжнім адвокатом за договором є Іван Ангелін (хоча документів на підтвердження його повноважень не надав). В кінці свого виступу Журило звернувся до Ангеліна: “Ванечка, приготовь жалобу в ВРП, а на этого в КДКА на лишение удостоверения”.

В результаті сьогоднішнього засідання адвокатам Градецькому та Надіч відмовили у відводах, але продовжити дослідження доказів все одно не вдалося, так як нові адвокати попросили про перерву від місяця до трьох для ознайомлення з матеріалами справи. При цьому останнє дослідження матеріалів було ще в червні минулого року.

Врешті, суд надав новим адвокатам час для конфіденційного спілкування з клієнтами і ознайомлення з матеріалами до наступного засідання, яке призначено на 28 вересня.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності