Підтримати

Вже друга когорта адвокатів Мартиненка і компанії влаштовує демарш і зриває засідання

У Вищому антикорупційному суді відбулося чергове засідання у справі ексдепутата Миколи Мартиненка, обвинуваченого разом зі спільниками у розкраданні 700 млн грн державних підприємств “СхідГЗК” і “Енергоатом”. Судді знову не змогли продовжити дослідження доказів через зрив засідання вже новими адвокатами обвинувачених.

На сьогоднішньому засіданні судді ухвалили рішення приймати клопотання адвокатів тільки письмово, адже через усні клопотання вже три засідання поспіль суд не може продовжити дослідження доказів.

Але після того, як прокурор почав зачитувати докази, адвокатка Нонна Надіч з криками і погрозами написати на суддів заяву про злочин вийшла із зали. А закон вимагає, щоб кожен обвинувачений в особливо тяжкому злочині був у суді з адвокатом. 

Після такого жесту судді пішли до нарадчої кімнати для відповідної реакції. Вони вирішили, що будуть ініціювати перед відповідними органами питання про притягнення Надіч до дисциплінарної відповідальності. 

В кінці липня Мартиненко та спільники мали дещо інших адвокатів, наприклад, Петра Бойка і Тетяну Черезову тощо. Саме тоді адвокати влаштували демарш з десятками клопотань, викриками, погрозами. Одного разу навіть встали і не припиняли говорити, чим зірвали засідання. Згодом частина адвокатів відмовилася від захисту обвинувачених. 

Зараз ми бачимо подібну ситуацію. На думку ЦПК, адвокати обрали тактику виснаження і провокації суду, використовуючи при цьому неетичні методи. 

Також нагадаємо, що суд у Швейцарії вже виніс обвинувальний вирок щодо Мартиненка і його спільника Павла Скаленка. Їх визнали винними у відмиванні грошей, які, за даними НАБУ і САП, були розкрадені саме на українських держпідприємствах. Мартиненку призначили 28 місяців в’язниці, а Скаленку — 24.

Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. Загальні збитки, за даними слідства, сягають 700 млн грн.

***

Аби оперативно і вичерпно дізнаватися про те, що відбувається у справах топкорупції, підписуйтеся на наш канал у Телеграмі: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності