ЦПК не вбачає підстав для визнання закону про ВАКС неконституційним. Висновок громадської організації

6 жовтня в Конституційний Суд розглянув подання 49 народних депутатів щодо неконституційності Вищого антикорупційного суду. Абсолютна більшість підписантів — це депутати від ОПЗЖ. 

Центр протидії корупції не вбачає підстав для визнання такими, що не відповідає Конституції України, як конкретних оспорюваних положень Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», так і цього Закону в цілому. На нашу думку, суб’єкт права на конституційне подання не навів обґрунтування щодо невідповідності Конституції України оспорюваних положень цього Закону, а його твердження ґрунтуються лише на хибному тлумаченні, нерозумінні, відірваному від інших норм права розгляді оспорюваних положень. 

Нагадаємо, що позиція депутатів зводиться до того, що ВАКС є особливим судом, створення якого заборонено Конституцією. Автори подання стверджують, що ВАКС нібито є особливим судом з огляду на його спеціалізацію, підсудність, особливості апеляційного перегляду рішень ВАКС, особливості добору суддів та участь міжнародних експертів у ньому, встановлення вищих вимог до осіб, які претендують на посади суддів ВАКС тощо. 

Крім того, у поданні оспорюється і повноваження, якими була наділена Громадська рада міжнародних експертів, у разі визнання таких положень неконституційними це може призвести до неможливості залучати міжнародних експертів до будь-яких процедур добору взагалі.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності