Вища рада правосуддя відмовилася звільняти скандального “суддю Майдану” Аблова в річницю початку Революції

Сьогодні Вища рада правосуддя (ВРП) розглядала скаргу судді Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Євгена Аблова на рішення Дисциплінарної палати ВРП про звільнення його з посади. Однак рішення члени Ради ухвалювати сьогодні відмовилися. 

У квітні Дисциплінарна палата ВРП ухвалила рішення про звільнення Аблова з посади за скаргою активістів “Автомайдану”. Суть скарги полягала в тому, що Аблов грубо порушив суддівську етику, розглядаючи позов громадської організації проти Національного антикорупційного бюро (НАБУ). 

Одіозний суддя оскаржив це рішення, тож сьогодні ВРП вирішувала, чи підтримати його звільнення, чи задовольнити скаргу самого судді. Член ВРП Володимир Говоруха, який досліджував порушення Аблова, у своєму висновку запропонував, замість звільнення, оголосити судді сувору догану і позбавити премії на три місяці.

Члени ВРП пішли до нарадчої кімнати для обговорення, після чого відмовилися ухвалювати будь-яке рішення сьогодні. Повідомили, що треба з’ясувати додаткові питання та перенести розгляд справи.

Варто наголосити, що члени ВРП не дозволили трансляцію засідання та заборонили її присутнім навіть для соцмереж. 

Нагадаємо, що суддя Євген Аблов набув сумнівної слави через одіозні рішення. Зокрема, у грудні 2013 року він зобов’язав спецпризначенців розігнати активістів на Майдані, бо вони “заважають гуляти Хрещатиком”. Він також унеможливив розслідування справи “рюкзаків Авакова” на 14 млн грн. 

Аблов також фігурує на плівках, записаних НАБУ в кабінеті голови ОАСК Павла Вовка, де він та інші судді обговорювали питання втручання в діяльність органів судової влади.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень
Роботу Вищої ради правосуддя слід відновити у конституційний спосіб та відповідно до судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності