Підтримати

Вища рада правосуддя не звільнила суддю Аблова, який 6 років тому зобов’язав беркут розігнати Майдан

Вища рада правосуддя під час свого засідання 10 грудня відмовилася звільняти одіозного суддю Майдану Євгена Аблова. Натомість його покарали лише суворою доганою з позбавленням премій протягом 3 місяців. 

За таке рішення проголосували всі присутні 13 членів Вищої ради правосуддя. 

Примітно, що рішення ВРП ухвалила у річницю розгону активістів на Майдані 2013 року, яку ініціював сам Аблов. Скандальний суддя зобов’язав спецпризначенців розігнати активістів, бо вони “заважають гуляти Хрещатиком”.

«Це рішення ВРП ще раз засвідчує необхідність її  перезавантаження. Члени Вищої ради правосуддя вкотре довели, що не готові звільняти «своїх», незважаючи на будь-які незаконні рішення суддів», — коментує експертка Центру протидії корупції Галина Чижики. 

Сьогодні активісти Громадських організацій Центру протидії корупції, Автомайдану та Фундації DEJURE принесли на засідання ВРП фото з Майдану,  щоб нагадати членам, чим відомий Аблов і які наслідки мало для Революції Гідності. 

Сам Аблов не насмілився прийти на засідання щодо розгляду свого питання. Його вдалося зустріти поруч з будівлею ВРП, однак до самого приміщення не зайшов і втікав від активістів. 

Біля ВРП зустріли суддю Аблова. Хотіли провести на засідання ВРП, яка розгляне питання про його звільнення. Спілкуватись не захотів, втік пити каву.

Опубліковано Центр Протидії Корупції Вівторок, 10 грудня 2019 р.

Серед зашкварів Аблова: він унеможливив розслідування справи “рюкзаків Авакова” на 14 млн грн. Також суддя фігурує на плівках, записаних НАБУ в кабінеті голови ОАСК Павла Вовка.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
12 днів після підпалу будинку Шабуніна: його ще не допитували і не визнали потерпілим
Заява активістів щодо переслідування Віталія Шабуніна
АНОНС – Вночі горів будинок Віталія Шабуніна. ЦПК анонсує пресконференцію

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності