Підтримати

Виграні суди – перша ластівка перед зняттям європейських санкцій

У Генпрокуратурі ще півтора роки тому чудово розуміли проблему з санкціями ЄС щодо екс-високопосадовців та поплічників Януковича, проте, фактично, бездіяли, аби зберегти їх – вважає виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк.

Зняття санкцій з М. Азарова, О. Азарова, С. Клюєва, С. Арбузова, Е. Ставицького за рішенням суду в Люксембурзі стосується лише санкцій, які діяли з березня 2014 до березня 2015 року.

У березні 2014 року Рада ЄС своїм рішенням наклала санкції на 18 осіб на підставі листа пана Махніцького, який повідомляв, що ГПУ розслідує справи, в яких ці особи фігурують як такі, що розкрадали державне майно у великих розмірах. Згодом в ЄС почали вимагати деталей цих проваджень і з жахом усвідомили, що по деяким особам навіть проваджень не було на час написання листа. ЄС усвідомив небезпеку оскарження санкцій через суд і змінив стратегію – почав вимагати від ГПУ розслідування економічних злочинів і підтвердження, що особи мають повідомлення про підозру.

У березні 2015 року ЄС саме ці підтвердження використав як нову підставу для оголошення санкцій. Проте, санкції були зняті з Портнова, сина Азарова, Калініна та Якименко, бо кримінальні провадження по економічних злочинах щодо цих осіб або не велися, або були заслабкі.

Зараз в ЄС триває внутрішнє обговорення, чи продовжувати санкції, які вже були накладені в 2015 році. Якщо Генеральна прокуратура не схаменеться, рішення ЄС буде жалюгідним для нас і переможним для Януковичів. В ЄС ГПУ вже не сприймають, як серйозного надійного партнера, а бояться, що брехня з ГПУ змусить ЄС ще відшкодовувати шкоду Януковичам.

Санкції в березні 2016 року можуть бути продовжені лише щодо тих осіб, стосовно яких є серйозний прогрес в розслідуванні, зокрема, обвинувальні акти, передані в суд. Якщо, наприклад, щодо Сергія Клюєва немає рішення Парламенту про затримання та арешт, то цей пан буде першим на виліт. Іванющенко також під великим питанням, хоча в нього за кордоном арештовано близько 200 мільйонів доларів.

Рішення про продовження санкцій буде приймати Рада ЄС, як складається з лідерів 28 країн членів. І голосувати треба одноголосно. Навіть одна країна може заблокувати продовження санкції.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Правоохоронний комітет Ради з подачі ОПЗЖ хоче узаконити “злив” справ НАБУ через Печерський суд

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності