Всеукраїнська школа онлайн: Зеленському нагадали його восьмимісячну обіцянку ліквідувати ОАСК

Експерти Центру протидії корупції” та “Автомайдану” провели для президента України Володимира Зеленського урок про необхідність ліквідації Окружного адміністративного суду Києва. На домашнє опрацювання президенту представили онлайн-спецпроєкт, у якому зібрані найбільш кричущі приклади свавілля суду: http://oaskfails.antac.org.ua/.

Розформувати суд можна лише через подання відповідного законопроєкту до Верховної Ради від глави держави.

«Мені в цілому ніхто ручний не потрібен. Готовий розібратися з цим питанням. Готовий підписати указ, який допоможе справедливості й з приводу окружного адмінсуду… Немає питань», — казав Зеленський на пресконференції 8 місяців тому, однак досі нічого не зробив. 

“Зеленський уже понад рік Президент України. Однак ОАСК досі має всі ті повноваження, якими може нівелювати будь-яку реформу, допомогти корупціонеру чи допомогти знищити фінансову систему України. І за рік не було подано законопроєкту, який би такі повноваження в ОАСКу забрав. Тобто за всі скандальні рішення цього суду відповідає особисто Зеленський”, – коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.  

2019 року, коли Зеленський уже мав повноваження розформувати ОАСК, суд неодноразово ставав ньюзмейкером завдяки навалі резонансних судових рішень. Наприклад, ОАСК повертав “Приватбанк” олігарху Ігорю Коломойському або ж забороняв перейменування Української православної церкви Московського патріархату. У ЗМІ наголошували, що такі дії суддів поставили під сумнів роботу української влади загалом.

Мало того, улітку 2019 року троє суддів Окружного адмінсуду Києва засвітилися на аудіозаписах, що стали причиною для оголошення їм підозр у низці злочинів. Зокрема, під керівництвом голови ОАСК Павла Вовка були створені штучні умови для перешкоджання роботі тодішньої Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Проте справа цих “служителів Феміди” рухається дуже в’яло. 

“Мабуть, ОАСК зараз відомий кожному українцю через свої зашкварені рішення. Хоча його досить просто зупинити – президент цього не робить. Сьогодні ми зробили все, щоб він не міг казати про необхідність розібратися. Надалі теж будемо продовжувати говорити про одіозні рішення ОАСКу, а також готові проводити уроки на інші теми для президента”, – коментує активістка Автомайдану Катерина Бутко. 

Нагадаємо, що Окружний адміністративний суд міста Києва є судом першої інстанції: він розглядає справи, у яких оскаржуються рішення органів влади державного та місцевого рівнів, рішення щодо публічної служби та виборчого процесу. Проте розташування в столиці значно піднімає важливість цієї установи, адже в ній розглядаються всі справи, які стосуються Президента, Верховної Ради, ЦВК, Кабміну, Нацбанку, НАЗК й НАБУ.

Зауважимо, що пісня анонсу нашого уроку на сайті скандального Окружного адмінсуду Києва з’явилася інформація, що діяльність Центру Протидії Корупції хочуть припинити за допомогою цього суду.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень
Роботу Вищої ради правосуддя слід відновити у конституційний спосіб та відповідно до судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності