ВРП відмовилася звільнити суддю Майдану Саніна і просить силовиків розслідувати дії Шабуніна

Вища рада правосуддя (ВРП) відмовилася звільнити скандального суддю Окружного адміністративного суду Києва Богдана Саніна, який 2013 року заборонив Майдан. Про це йдеться у їхньому рішенні від 19 грудня 2019 року. Також ВРП хоче, щоб СБУ та інші органи розслідували дії голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. 

Так, ще у квітні 2018 року Вища кваліфкомісія суддів визнала Саніна недоброчесним і рекомендувала ВРП його звільнити. Понад рік ВРП не розглядала це питання і от вчора, 19 грудня, вирішила залишити його на посаді. 

“Це вже не вперше члени ВРП захищають суддів Майдану, особливо зі скандального ОАСКу. Цікаво, що заметушилися члени ВРП із засіданням щодо Саніна саме в розпал судової реформи, яку вони заблокували. Адже створення Етичної комісії, яку передбачає закон, може загрожувати звільненням самих членів ВРП”, — зазначає експертка ЦПК Галина Чижик. 

Окрім того, ВРП замість очищення судового корпусу звернулася до правоохоронних органів щодо дій ЦПК. У їхньому рішенні йдеться: “Вища   рада правосуддя   вирішила звернутися   до Генерально їпрокуратури України, Служби безпеки України, Національної поліції України,Міністерства юстиції України та Міністерства закордонних справ України щодо оцінки   дій громадської організації «Центр протидії корупції» та її голови правління та співзасновника Шабуніна В.В. у контексті зазначених у цьому рішенні фактів”. 

Раніше цього місяця ВРП не звільнила ще одного суддю Майдану з ОАСК Євгена Аблова та суддю Валентину Маліновську, яка кинула за ґрати протестувальника під час Революції Гідності. 

Нагадаємо, у ніч з 30 листопада на 1 грудня 2013 року трапився перший силовий розгін Майдану. Тоді беркутівці напали на студентів, які зібралися під стелою Незалежності. Юридичною підставою для їхніх дій було рішення Саніна, який заборонив проведення мирних зібрань на вул. Хрещатик та Майдані Незалежності у Києві.

Більше провалів Вищої ради правосуддя за посиланням: https://vrpfails.dejure.foundation/ 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо президента Зеленського негайно позбавити громадянства суддю з російським паспортом Богдана Львова
Закликаємо народних депутатів врахувати рекомендації Венеційської комісії в законі про процедуру призначення суддів Конституційного Суду
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності