ВРП відмовилася карати суддів скандального ОАСКу, які визнали націоналізацію Приватбанку незаконною

Друга Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя відмовила  у відкритті дисциплінарної справи за скаргою Нацбанку стосовно суддів окружного адміністративного суду міста Києва, які визнали незаконною приватизацію “Приватбанку”. 

Йдеться про суддів Качура Ігоря Анатолійовича, Келеберду Володимира Івановича, Амельохіна Віталія В’ячеславовича. 

Члени ВРП навіть не взяли скаргу до розгляду, тобто відмовилися перевіряти суддів. 

“Вища рада правосуддя – головний орган у суддівській системі, який має вирішувати питання щодо призначення на посаду, притягнення до відповідальності або звільнення. Ніхто, крім них, за законом цього робити не може. Однак заангажована ВРП навіть не береться розслідувати можливі порушення суддів, особливо у резонансних справах, не говорячи уже про їх покарання”, – коментує експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. 

Члени ВРП, які відмовилися розглядати скаргу Нацбанку щодо рішення:

  • Микола Худик, який засвітивcя на “плівках Вовка”. Начебто в одній із зафіксованих розмов відвідувач голови Адмінсуду Києва хвалився, що може через Худика «вирішити питання».
  • Ігор Артеменко, який разом з родиною володіє чималими статками, які складно пояснити доходами, адже Артеменко більшість часу працював в сфері правосуддя. 
  • Оксана Блажівська, яка за президентства Януковича 2010 року стала суддею Господарського суду міста Києва. На момент призначення її батько працював заступником генпрокурора Віктора Пшонки.
  • Віктор Грищук, який володіє численною нерухомістю (будинки та квартири у Львівській області), які не можна пояснити її офіційними доходами.
  • Олег Прудивус, який був у списку наперед визначених, та, очевидно, погоджених в Адміністрації Порошенка членів ВРП.

Нагадаємо, у грудні 2016 “Приватбанк” перейшов у державну власність після того, як відповідне рішення за пропозицією Нацбанку та акціонерів “Приватбанку” ухвалив уряд України. На докапіталізацію банку держава загалом витратила понад 155 мільярдів гривень.

У вересні 2018 року Окружний адмінсуд Києва підтвердив правомірність прийнятого НБУ рішення про віднесення “Приватбанку” до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.

Однак уже 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва визнав рішення про виведення неплатоспроможного “Приватбанку” з ринку за участю держави визнано протиправним. НБУ оскаржує це рішення, однак наразі рішення апеляції немає.  

***

Більше про провали ВРП за посиланням: https://vrpfails.dejure.foundation/ 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо не розглядати питання відставки Євгенія Аблова та інших суддів до розгляду скарг на них
Закликаємо Венеційську комісію і ЄС не штовхати Україну в бік надмірної концентрації влади
​Верховний Суд підіграв Ахметову, допомагаючи йому поховати перший епізод справи Роттердам+ на 18,9 млрд грн

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності