Вовча зграя: Печерський суд незаконно втрутився у справу НАБУ щодо суддів скандального Окружного адмінсуду Києва

4 серпня 2020 року Печерський районний суд міста Києва зобов’язав Генерального прокурора  забрати з Національного антикорупційного бюро справу суддів Окружного адміністративного суду Києва. До печерського суду зі скаргою звернувся адвокат підозрюваного у цій справі Євгенія Аблова – заступника голови ОАСК Павла Вовка, а задовольнив її суддя Печерського суду – Сергій Вовк. 

Суддя печерського суду Сергій Вовк зобов’язав Генпрокурорку вирішити питання про підслідність справи щодо суддів ОАСК та передати справу з НАБУ, наприклад, до поліції. 

Зауважимо, що голова ОАСКу Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов та ще 5 суддів цього суду підозрюються, зокрема, у створенні та керівництві злоччиною організацією та зловживанні впливом. Тобто справа підслідна НАБУ, бо серед іншого розслідується корупційний злочин у якому підозрюються судді. Це відповідає вимогам закону (ч. 5 ст. 216 КПК України), а ч. 5 ст. 36 КПК України прямо забороняє забирати справи в НАБУ.    

Печерський райсуд взагалі не мав права розглядати скаргу у кримінальній справі, яку розслідує НАБУ. Розгляд таких скарг – виключна юрисдикція ВАКС і навіть Верховний суд в аналогічній справі підтвердив це, коли раніше Печерський суд втрутився у справи НАБУ. Крім того, суд не має повноважень зобов’язувати прокурора визначати підслідність, тобто змушувати заберати справи з якогось органу. 

“Якщо генпрокурорка Венедіктова забере справу в НАБУ за цим ганебним рішенням Печерського суду, а також не підпише подання до ВРП про відсторонення суддів ОАСКу, це лише означатиме, що президент прогнувся під шантаж суддів з Окружного адмінсуду Києва, які самі себе називають політичними проститутками. Президент більше не зможе ховатися за формальними відписками щодо ОАСКу, адже “кривосуддя” в цьому неліквідованому суді стають виключно його відповідальністю”, – коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

Нагадаємо, 17 липня Національне антикорупційне бюро вручило підозри: голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще 5 суддям цього суду. Крім того, підозру отримав голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк.

Того ж дня НАБУ опублікувало нові епізоди розмов Вовка та інших суддів ОАСКу. Із них виявилося, що судді створювали свої порядки у Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Державній судовій адміністрації, впливали на рішення Конституційного Суду, обговорювали легалізацію незаконних статків, втручалися у роботу Національного агентства з питань запобігання корупції та навіть незаконно намагались отримати конфіденційну інформацію про журналістів, використовуючи свої зв’язки у правоохоронних органах.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень
Роботу Вищої ради правосуддя слід відновити у конституційний спосіб та відповідно до судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності