Влада та опозиція домовились про спільний “європейський” антикорупційний законопроект

Вчора у Верховній Раді був зареєстрований антикорупційний законопроект № 3522, поданий представниками парламентської більшості та опозиційних фракцій: В.Чумаком, С.Тигіпко, П.Петренко, Л.Оробець, О. Махніцьким.

Головною метою законопроекту є закриття існуючих прогалин в українському антикорупційному законодавстві для виконання умов Європейської Комісії на шляху до підписання Угоди про Асоціацію та візової лібералізації з ЄС.

Однією з ключових норм законопроекту стало повернення контролю за державними підприємствами, як того вимагала Європейська Комісія. У разі прийняття цього законопроекту в Україні буде закрита найбільша корупційна діра, через яку, за підрахунками СБУ, щороку розкрадається близько 50 млрд. бюджетних коштів.

Слід відзначити, що законопроект № 3522 містить ряд інших важливих норм, що мають наблизити українське антикорупційне законодавство до європейських стандартів. Так, наприклад, законопроектом передбачено поширення юрисдикції України на корупційні злочини, вчинені іноземцями за межами України у співучасті із службовими особами, які є громадянами України.

“Прозорість при проведенні тендерних закупівель та відкритість інформації про них не лише мінімізують корупцію, а й наблизять Україну до найкращих європейських стандартів», – переконаний народний депутат, заступник голови Партії Регіонів Сергій Тігіпко. “Розроблений законопроект є продовженням позитивної практики співпраці різних політичних сил над євроінтеграційними законопроектами. Важливо, що євроінтеграція об’єднує представників як парламентської більшості, так і опозиційних фракцій Верховної Ради”, – наголосив політик.

На підтримку законопроекту налаштовані і опозиційні сили. Так, на думку Віктора Чумака, голови антикорупційного комітету Верховної Ради України, народного депутат від «УДАРу»: «Цим законом виконується не лише ключова антикорупційна вимога Європейської Комісії на шляху до візової лібералізації з ЄС, а й ліквідовується найбільша корупційна схема в країні — непрозорі закупівлі державними підприємствами, через які лише за минулий рік нас обікрали на 50 млрд. грн. Наявність цієї норми в законопроекті – ключова умова опозиції для голосування за нього», – додає політик.

Довідково:

Влітку 2012 року Верховна Рада України, незважаючи на численні заперечення представників ЄС, громадських організацій та експертів, прийняла закон, яким дозволила державним підприємствам проводити закупівлі без жодних процедур та оприлюднення документів. Прозорість тендерних процедур є однією з ключових вимог ЄС на шляху до підписання Угоди про асоціацію та візової лібералізації з Україною.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо народних депутатів врахувати рекомендації Венеційської комісії в законі про процедуру призначення суддів Конституційного Суду
Активісти перекрили автостраду міжнародного значення між Німеччиною та Польщею з вимогою, щоб Європейський союз припинив торгівлю з Росією!
ДБР вдруге закрило кримінальне провадження щодо ймовірного відмивання грошей соратником Коломойського

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності