Відповідь ЦПК “слузі” Денису Герману щодо заяв про маніпуляції у інформації про його декларацію

Народний депутат від “Слуги народу”  Денис Герман, який не відобразив у декларації кандидата на посаду нардепа британську компанію, заявив про те, що “Центр протидії корупції” подав маніпулятивну інформацію. Він стверджує, що відповідно до законодавства він не був зобов’язаний вказувати в декларації британську компанію, оскільки у нього та членів його родини не було корпоративних прав на неї.

Пояснюємо, чому Герман все ж мав її задекларувати:

У британському реєстрі Денис Герман вказаний як особа зі значним контролем (англ. person with significant control, поняття що відповідає терміну “бенефіціарний власник”, визначеному українським законодавством) в компанії CHASER COMMERCE LLP 

Згідно з офіційним роз’ясненням, особа зі значним контролем – це така особа, яка володіє або контролює компанію, і іноді називається бенефіціарним власником. Особа зі значним контролем не повинна обов’язково володіти акціями юридичної особи, але має вирішальний вплив на діяльність юридичної особи, в тому числі такий вплив може бути отриманий через видачу довіреності, про яку згадував Денис Герман у своєму коментарі.

Згідно з британським законодавством, Денис Герман був контролером, тож, відповідно до роз’яснень НАЗК,  ця юридична особа мала бути вказана у розділі №9 декларації – Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї. Сам же Герман вважає, що право не вказувати фірму у декларації йому дає роз’яснення НАЗК про розділ №8, який стосується корпоративних прав. Але справа в тому, що ця компанія має бути внесена до наступного, дев’ятого, розділу.

Більш того, Денис Герман станом на 31 грудня 2018 року значився бенефіціарним власником  ТОВ Альфа-Косметікс і в українському реєстрі юридичних осіб. Тому ця інформація також мала б бути вказана у розділі №9 декларації.

Також народний депутат називає “викривленням інформації” подані нами дані, які стосуються фінансової діяльності Chaser Commerce LLP, вказуючи, що замість прибутку вказано оборот компанії. 

Наголошуємо, що в нашому матеріалі вказано про “доходи” (анг. income, синонім англ. turnover) компанії, а не про прибуток (анг. profit), тому не вбачаємо викривлення інформації у вказаних даних. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У прокуратурі вдруге “відмазали” від відповідальності друга Татарова Симоненка, який їздив на Новий Рік у відпустку до Іспанії на Мерседесі
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності