Підтримати

Відповідь ЦПК “слузі” Денису Герману щодо заяв про маніпуляції у інформації про його декларацію

Народний депутат від “Слуги народу”  Денис Герман, який не відобразив у декларації кандидата на посаду нардепа британську компанію, заявив про те, що “Центр протидії корупції” подав маніпулятивну інформацію. Він стверджує, що відповідно до законодавства він не був зобов’язаний вказувати в декларації британську компанію, оскільки у нього та членів його родини не було корпоративних прав на неї.

Пояснюємо, чому Герман все ж мав її задекларувати:

У британському реєстрі Денис Герман вказаний як особа зі значним контролем (англ. person with significant control, поняття що відповідає терміну “бенефіціарний власник”, визначеному українським законодавством) в компанії CHASER COMMERCE LLP 

Згідно з офіційним роз’ясненням, особа зі значним контролем – це така особа, яка володіє або контролює компанію, і іноді називається бенефіціарним власником. Особа зі значним контролем не повинна обов’язково володіти акціями юридичної особи, але має вирішальний вплив на діяльність юридичної особи, в тому числі такий вплив може бути отриманий через видачу довіреності, про яку згадував Денис Герман у своєму коментарі.

Згідно з британським законодавством, Денис Герман був контролером, тож, відповідно до роз’яснень НАЗК,  ця юридична особа мала бути вказана у розділі №9 декларації – Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї. Сам же Герман вважає, що право не вказувати фірму у декларації йому дає роз’яснення НАЗК про розділ №8, який стосується корпоративних прав. Але справа в тому, що ця компанія має бути внесена до наступного, дев’ятого, розділу.

Більш того, Денис Герман станом на 31 грудня 2018 року значився бенефіціарним власником  ТОВ Альфа-Косметікс і в українському реєстрі юридичних осіб. Тому ця інформація також мала б бути вказана у розділі №9 декларації.

Також народний депутат називає “викривленням інформації” подані нами дані, які стосуються фінансової діяльності Chaser Commerce LLP, вказуючи, що замість прибутку вказано оборот компанії. 

Наголошуємо, що в нашому матеріалі вказано про “доходи” (анг. income, синонім англ. turnover) компанії, а не про прибуток (анг. profit), тому не вбачаємо викривлення інформації у вказаних даних. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Підозрювана в держперевороті Савченко та прихильниця ексрегіоналів: кого просувають в члени комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки
Депутати подалися у комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки – розповідаємо хто
До 35-х роковин трагедії на ЧАЕС ЦПК разом з партнерами відкрили виставку у Раді

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності