Підтримати

Верховний суд скасував рішення апеляції, яка підіграла Мартиненку при відводі зі справи прокурора Перова

Сьогодні Верховний суд під головуванням Андрія Чистика задовольнив скаргу прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) на рішення Київського апеляційного суду. Апеляція вийшла за межі своїх повноважень, коли вирішувала, чи повертати прокурора Андрія Перова до справи екснардепа Миколи Мартиненка. 

“Верховний суд став на сторону закону та скасував незаконне рішення апеляції. Тепер уже Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду буде вирішувати, чи повертати прокурора Перова у справу Мартиненка”, —  коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін. 

Так, у вересні 2018 року перед початком розгляду справи Мартиненка Шевченківський суд відвів Перова на основі догани Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Тоді судді побачили упередженість у тому, що прокурора покарали за заявою адвокатів екснардепа. 

КДКП оголосила догану Перову за грюк дверима, але згодом це абсурдне покарання скасував Верховний суд. 

У зв’язку з тим, що єдина обставина для відводу Перова була скасована судом, САП просила переглянути відвід, однак Шевченківський суд зрештою став на бік Мартиненка. 

Рішення про відмову повернути Перову у справу оскаржувалося, але Київський апеляційний суд також посприяв адвокатам. Він скасував рішення Шевченківського суду, але вигадав нові причини начебто упередженості прокурора Перова. 

“Київський апеляційний суд банально “підіграв” адвокатам Мартиненка, яким так заважав прокурор Перов. Проте судді апеляції порушили закон, прийнявши до уваги нові факти адвокатів, чому прокурор не може бути у справі”, —  додає Андрій Савін. 

Відповідно, сьогодні Верховний суд взяв до уваги ці обставини та вирішив, що справа щодо відводу Перова зі справи Мартиненка має ще раз слухатися в апеляції. Ця апеляція буде у ВАКС. 

Нагадаємо, Микола Мартиненко та його спільники обвинувачується у розкраданні майже 700 млн гривень із двох державних підприємств Східного гірничо-збагачувального комбінату і Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”. 2 жовтня 2019 року цю справу передали до новоствореного Вищого антикорупційного суду, де її почнуть слухати заново.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венедіктова проігнорувала засідання комітету Ради, на якому розглядали незаконне закриття справи Бахматюка
АНОНС — Антикорупційний комітет Ради розбиратиметься зі справою Бахматюка, яку “зливає” Венедіктова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності