Підтримати

Верховний Суд скасував безпідставну догану судді Фоміну

Велика Палата Верховного Суду задовольнила скаргу судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Віктора Фоміна на безпідставну догану Вищої ради правосуддя, через яку суддя не зміг взяти участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду. 

Так, Велика Палата скасувала рішення ВРП, яким суддю Фоміна притягнуто до відповідальності за те, що він начебто допустив порушення під час передачі Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА) майна, яке заарештували у справі щодо розтрати коштів ЗСУ на Львівському бронетанковому заводі. Загалом, до Вищої ради правосуддя було подано 6 скарг на дії судді, які дали можливість заблокувати його участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду.

Зокрема, 23 жовтня цього року ВРП відкрила ще одне провадження щодо Фоміна за те, що він за клопотанням НАБУ наклав арешт на ноутбук, флешки і телефони судді Харківського апеляційного господарського суду. Детективи розслідують справу щодо недекларування судді. У ВРП зазначили, що Фомін відмовився давати пояснення щодо цієї ситуації, хоча сам він запевняє, що таких вимог не отримував.

Нагадаємо, що під час роботи у Солом’янському суді Києва суддя Фомін неодноразово ухвалював рішення у резонансних справах НАБУ. Саме він відправив під варту одного з підозрюваних у справі мера Одеси Геннадія Труханова, надавав дозволи на проведення слідчих дій у справах нардепів Олега Ляшка та Ігоря Мосійчука, арештував майно сина Арсена Авакова Олександра у “справі рюкзаків”, дав дозвіл на обшук мера Вишневого у справі про спробу підкупу в.о. міністра охорони здоров`я Уляни Супрун.

Окрім того, Фомін дав дозвіл на проведення слідчих дій у справі про незаконне збагачення сумнозвізного голови ОАСК Павла Вовка, а також дозволив передати в управління АРМА арештоване майно Одеського аеропорту.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ВРП відмовилася карати суддів скандального ОАСКу, які визнали націоналізацію Приватбанку незаконною
АНОНС — Завтра Конституційний суд може визнати судову реформу Зеленського неконституційною
ВРП необгрунтовано відмовилася розглядати скаргу на суддів, які врахували ненадані докази у справі Труханова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності