Верховний суд перервав дворічну тяганину у справі Насірова про повноваження

У четвер, 26 вересня, Касаційний адміністративний суд Верховного суду України скасував рішення судів попередніх інстанцій, які вирішили, що ексголова Державної фіскальної служби Роман Насіров виконував лише “церемоніальну функцію”, підписуючи незаконні розстрочки зі сплати податків на 2 млрд грн компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка.

Засідання тривало понад 8 годин. Під час нього були розглянуті всі клопотання Насірова: екс-голова ДФС намагався усунути зі справи НАБУ та САП, просив передати справу до іншої палати ВСУ. Після того, як йому відмовили, він хотів вдруге заявити про відвід судів, зловживаючи своїми правами. Однак судді, не порушуючи процес, розглянули справу та поставили крапку. Як зауважують в Центрі протидії корупції, рішення остаточне та не підлягає оскарженню.

За допомогою цього позову Насіров намагався створити перешкоди для прокуратури у кримінальній справі. Якби Верховний суд ухвалив рішення на користь Насірова, його адвокати могли використати це, зокрема, для доведення, що ексголова ДФС не міг зловживати своїми повноваженнями. Важливо, що обвинувальний акт у цьому правопорушенні незабаром має бути переданий на розгляд з Шевченківського районного суду міста Києва до Вищого антикорупційного суду.

“Дворічна історія про “церемоніальні функції” нарешті закінчилася. Тепер на Насірова чекає повноцінний судовий розгляд кримінальної справи проти нього в антикорупційному суді”, – прокоментував рішення Верховного суду юрист ЦПК Андрій Савін.


Нагадаємо, 2017 року Насіров подав позов до Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) про те, що начебто не відповідав як голова ДФС за надання розстрочок, чим хотів перекласти  усю відповідальність на місцеві податкові інспекції. 

ОАСК під головуванням одіозного судді Євгена Аблова повністю задовольнив позов Насірова.

НАБУ, САП та держпідприємство “Укргазвидубування”, за допомогою якого компанії Онищенка видобували газ, оскаржили це абсурдне рішення суду.

Однак у червні трійка суддів апеляційного суду у складі Андрія Парінова, Олександра Беспалова та Наталії Літвінової спершу усунула від цієї справи НАБУ і САП, а потім ухвалила рішення на користь Насірова.

Як відомо, колишнього керівника ДФС Романа Насірова обвинувачують у тому, що він ухвалив низку рішень, якими дозволив не платити податки компаніям Онищенка, які видобували газ. У результаті держава втратила понад 2 млрд грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності