Верховний Суд остаточно запобіг відновленню корупційної угоди на українських портах на 700 млн грн

Касаційний господарський суд Верховного Суду повністю відмовив компанії «Техморгідрострой Миколаїв» у перегляді рішення про визнання недійсною корупційної угоди на 712 млн грн між цією фірмою і Адміністрацією морських портів України (АМПУ). Раніше цю угоду розірвали завдяки Національному антикорупційному бюро, але згодом Конституційний Суд скасував повноваження НАБУ вимагати розірвання корупційних угод.

Господарський суд Києва у серпні 2019 року відмовив ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» у перегляді “схематозної” угоди на 712 млн грн про проведення днопоглиблення у портах України. Це рішення залишив чинним Апеляційний госпсуд, та компанія вирішила оскаржити його у Верховному Суді.

Справа у тому, що на момент розгляду судом справи щодо днопоглиблення НАБУ мало право звертатися до суду, щоб розірвати договір. Тобто КСУ позбавив Бюро права позиватися до суду в майбутньому, оскільки рішення КСУ діє з моменту ухвалення, тобто з 5 червня 2019 року. На цьому й базувалася позиція НАБУ у суді.

НАБУ 2017 року подало позов до Господарського суду міста Києва про розірвання договору між держпідприємством “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) та ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” в рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання майже 250 млн грн. 

У липні 2018 року НАБУ виграло справу і суд визнав недійсним договір на 712 млн грн. Це рішення оскаржувалося, але апеляція та Верховний суд залишили його в силі, на що й посилався представник Бюро під час засідання у господарському суді. 

В результаті визнання договору недійсним вдалося запобігти перерахуванню на користь ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» близько 395 млн грн та завдання ДП «АМПУ» збитків на суму близько 146 млн грн. Через часткове виконання цієї угоди вартість послуг все таки завищили та завдали збитків державі на суму 118 млн грн.

Нагадаємо, що днопоглюблювані роботи в портах України проводять для покращення причалів, щоб великі судна могли заходити в порти. Зараз для них причали занадто мілкі. Мета цих заходів — підвищення інвестиційної привабливості України.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності