Підтримати

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект, який розблоковує роботу Антикорупційного суду

У вівторок, 10 вересня, Верховна Рада підтримала в першому читанні   Проект Закону про внесення зміни до Закону України “Про Вищий антикорупційний суд” (щодо початку роботи суду) №1025. Він поліпшує ефективність процесу передачі справ до Антикорупційного суду від інших судів та надає пріоритет справам топкорупціонерів.

За нього віддали голос 345 депутатів.

Цей законопроект був поданий до парламенту президентом України Володимиром Зеленським.

Згідно з пояснювальною запискою, він покликаний урегулювати процес передачі справ до ВАС від інших судів. Справа в тому, що передбачений чинним законодавством порядок спричинив би надходження до ВАС більше 3500 проваджень, які не стосуються топ-корупції, у яких спливли строки давності та які розслідувалися органами досудового розслідування з порушенням правил підслідності. Однак ухвалений закон не допускає такого блокування і пропускає до Суду лише 200 справ — ті, які стосуються високопосадової корупції. У разі неухвалення  цього закону найближчий вирок ВАС винесе аж за 4,5 року.

Відповідно до тексту законопроекту, інші справи скеровуватимуть до Антикорсуду поступово в майбутньому – ті, де розслідування було розпочато в день старту роботи ВАС.

Детальніше про проблеми, який вирішує цей законопроект, а також, що передбачають інші президентські ініціативи — у проекті Центру протидії корупції для “Української правди”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Парламент якнайшвидше ухвалити Антикорупційну стратегію 2021–2025

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності