Верховна Рада позбавила СБУ невластивих функції у сфері економіки. Що змінюється?

Сьогодні під час розгляду законопроєкту 3087-д щодо створення Бюро економічної безпеки, парламент підтримав поправки, які ліквідовують згадки про невластиві функції з Закону “Про Службу безпеки України”, а також підрозділи з боротьби з корупцією та контррозвідувального захисту економіки (які відомі втручанням в роботу бізнесу).

В СБУ мають ліквідувати підрозділи та функціонал щодо боротьби з корупцією та контррозвідувального захисту економіки, які відомі тиском на бізнес. Норми мають набути чинності в день запуску Бюро економічної безпеки, але не пізніше ніж через півроку.

Показово, що збити ці важливі правки хотіли депутати від ОПЗЖ і промедведчуківський депутат від Слуги Народу Олександр Качура. Зауважимо, що критично проти цих змін виступали і в самій СБУ.

“Це важливе рішення,  яке ще треба імплементувати. Але вже зараз воно демострує нарешті волю позбавити сбу невластивих функцій. Ми певні, що в СБУ будуть затягувати процес створення бюро і пробувати відкатати ці зміни. Як як інакше, якщо у відомстві сьогодні готові вбивати один одного за вплив на цей функціонал та підрозділи”, – коментує членкиня правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Саме тому потрібна загальна реформа СБУ, яка має передбачати також позбавлення слідства. Спецслужба повинна боротися з тероризмом, займатися контррозвідкою, охороняти суверенітет і територіальну цілісність України тощо. 

Нагадаємо, співробітники «К» розкрили таємних агентів НАБУ, які розслідували пов’язані з СБУ схеми; працівники департаменту відпустили в аеропорту “Бориспіль” міжнародного наркоторговця; департамент не дав внести до санкційного списку компанію друга Путіна.

Більше про реформу СБУ читайте за посиланням.  

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності