Верховний суд закрив справу щодо незаконного призначення Жебрівського аудитором НАБУ

Сьогодні Верховний суд вирішив закрити провадження щодо визнання протиправним та нечинним указу Президента України про призначення Павла Жебрівського аудитором НАБУ.

Суд задовольнив клопотання представника Президента про закриття провадження, оскільки справа начебто не може розглядатися в адміністративному суді.

Раніше Верховний Суд ухвалив рішення відкрити відповідне провадження за позовом народного депутата Сергія Власенка.

“Закриття справи за позовом до Президента свідчить про заангажованість суду оскільки жоден інший суд не уповноважений вирішувати такий спір”, — зазначає юрист Центру протидії корупції Віталій Цокур, який був на судовому засіданні.

Нагадаємо, що Павла Жебрівського призначили на посаду аудитора НАБУ за квотою Президента з порушенням закону.

Стаття 26 ЗУ “Про Національне антикорупційне бюро” чітко визначає, що аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях.

Павло Жебрівський, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи за кордоном чи в міжнародних організаціях не має.

27 червня 2018 Центр протидії корупції, Transparency International Україна та Автомайдан подали у суд на Президента Петра Порошенка через порушення закону та призначення на посаду аудитора НАБУ Павла Жебрівського. Проте Верховний Суд незаконно відмовив відкрити провадження.

Активісти оскаржуватимуть рішення спочатку до Великої палати Верховного Суду, а за потреби і в Європейському суді з прав людини.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Призначений Зеленським суддя КСУ міг вчинити правопорушення, пов’язане з корупцією. Заява до НАЗК від ЦПК
AntAC’s letter to Atlantic Council regarding Akhmetov’s funding
Заява громадськості щодо катастрофічних екологічних наслідків бездіяльності Верховної Ради

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності