Верховний суд відмовився повертати ЗТМК державі. Завод далі контролюватиме Фірташ

Сьогодні 22 березня Верховний суд частково задовольнив  скаргу адвокатів олігарха Дмитра Фірташа та безпосередньо  Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК). Тепер справу про повернення ЗТМК розглядатимуть спочатку — у господарському суді Запорізької області.  

Зауважимо, що оголошення рішення у справі двічі відкладалося: суд мав оголосити рішення ще 12 березня. Однак суддя взяла перерву до 15 березня, а потім пішла на лікарняний.

Нагадаємо, що у липні 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила про виграну справу.

Господарський суд Запорізької області вирішив повернути майно ЗТМК державі, ухваливши рішення про розірвання договору про заснування ТОВ “ЗТМК”. У 2013 році цей договір уклали Фонд державного майна та компанія “Толексіс трейдинг лімітед”, яку контролює Фірташ.

Адвокати олігарха оскаржили рішення, але апеляційна інстанція залишила його чинним.

Сьогоднішнє рішення Верховного суду означає, що команда Фірташа може надалі за рахунок схем, заробляти на комбінаті, максимально завантажуючи зношені потужності. Адже раніше компанія Фірташа “Толексіс трейдинг лімітед” не виконала взяті на себе зобов’язання і 110 млн дол, які олігарх повинен був вкласти у модернізацію заводу, були витрачені менеджментом компанії не за призначенням.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності