Підтримати

Венедіктова вчергове підіграла судді Вовку зі спільниками у порятунку від НАБУ

Суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк за заявою генеральної прокурорки Ірини Венедіктової офіційно роз’яснив своє ж незаконне рішення, яким зобов’язав забрати у Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) справу щодо голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і його спільників. Про це заявив журналіст Олег Новіков на своєму каналі у Telegram.

Суддя Печерського суду Сергій Вовк у серпні цього року за скаргою адвоката заступника голови ОАСК Євгена Аблова виніс незаконне рішення, яким зобов’язав генеральну прокурорку забрати у НАБУ справу щодо створення злочинної організації і захоплення влади головою і суддями ОАСК. 

Це незаконне рішення, адже Печерський суд не може розглядати скарги у справах НАБУ, бо це чітко передбачена законом підсудність Вищого антикорупційного суду. Але генпрокурорка Ірина Венедіктова вирішила звернутися до того ж Печерського райсуду із заявою про роз’яснення цієї незаконної ухвали. 

Суддя Печерського суду Сергій Вовк роз’яснив свою ухвалу таким чином: генпрокурорка зобов’язана негайно забрати справу ОАСК у НАБУ. Це також стосуватиметься усіх справ, які будуть похідними від цієї, тобто виділені із неї в окремі провадження. 

Більше того, зазначене вище рішення Печерського суду наразі оскаржується в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду, тож воно не набуло чинності. Проте Печерський райсуд блокує розгляд скарги у ВАКС, кілька місяців не передаючи туди матеріали справи. 

Фактично Венедіктова підіграла злочинній організації в ОАСК. Замість того, щоб проігнорувати незаконне рішення і дочекатися рішення апеляції Антикорсуду, вона здійснила спробу легітимізувати незаконне як за своєю суттю, так і за своєю формою рішення судді Печерського райсуду. Що ще треба знати про цю генпрокурорку?” — коментує юрист Центру протидії корупції Вадим Валько. 

Варто згадати, що Офіс генпрокурора за головування Венедіктової вже не вперше підіграє підозрюваним суддям ОАСК. Спочатку Венедіктова більше місяця не зверталася до Вищої ради правосуддя щодо відсторонення суддів. Потім виявилося, що начальник одного з департаментів Офісу генпрокурора Олександр Панов неформально забороняв прокурорам, які вели справу ОАСК, брати участь в обшуках у ній. 

Крім того, Венедіктова вже більше двох тижнів ігнорує прохання детективів звернутися до ВРП із поданням про отримання згоди на затримання та взяття під варту Павла Вовка та інших підозрюваних суддів ОАСКу, які грубо ухиляються від виконання своїх процесуальних обовʼязків.

Нагадаємо, 17 липня Національне антикорупційне бюро вручило підозри: голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще 5 суддям цього суду. Крім того, підозру отримав голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк.

Того ж дня НАБУ опублікувало нові епізоди розмов Вовка та інших суддів ОАСКу. Із них виявилося, що судді створювали свої порядки у Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Державній судовій адміністрації, впливали на рішення Конституційного Суду, обговорювали легалізацію незаконних статків, втручалися у роботу Національного агентства з питань запобігання корупції та навіть незаконно намагалися отримати конфіденційну інформацію про журналістів, використовуючи свої зв’язки у правоохоронних органах.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
“Страховая компания – это ваша дойная корова, ее надо беречь”. Деталі засідання у справі екстопменеджера “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності