Венедіктова в кооперації з Печерським райсудом пішли на незаконне закриття справи Бахматюка

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова скасувала постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська про відновлення справи про ймовірне розкрадання 1,2 млрд грн “ВіЕйБі”-банку його власником Олегом Бахматюком зі спільниками. Фактично це означає закриття справи і нівелює всі підозри і слідчі дії здійснення після її поновлення минулого року.

Венедіктова написала у Facebook, що скасувала постанову колишнього заступника генпрокурора Каська. Аргументувала вона це незаконним рішенням Печерського районного суду, яким той зобов’язав генпрокурорку це зробити за скаргою адвокатів Бахматюка. За її словами, вона не може не виконати рішення суду, адже воно є обов’язковим, хоча і сама визнала незаконність рішення.

При цьому вона жодного слова не сказала про те, що це рішення оскаржується в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду, про що їй було достеменно відомо.

“Вона виконала незаконне рішення суду в той час, коли воно перебувало на перегляді в апеляції Антикорупційного суду. Це означає лише те, що вона виконала це рішення свідомо і навпаки поспішала з цим, не дочекавшись вердикту апеляції. Хоча на практиці є багато прикладів скасування подібних незаконних рішень” — наголошує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Печерський райсуд взагалі не мав права не просто ухвалювати таке рішення, а й розглядати скаргу адвокатів взагалі. Це виключна юрисдикція ВАКС, тому раніше інші судді цього суду двічі відмовляли адвокатам Бахматюка. 

Сама Венедіктова написала так, нібито рішення Печерського суду її обурило, бо “підриває засади правоохоронної системи”. Але, мовляв, не може публічно сумніватися і не виконувати це рішення. 

Це свідчить про банально продуману схему, за якою Венедіктова не закриває справу своїми руками, а використовує незаконне рішення одіозного судді Печерського суду Підпалого. Вона зробила те, чого давно хотіла, адже це вже далеко не перша спроба злити цю справу”, — додає Щербан.

Раніше ми попереджали про те, що справа Бахматюка готується до “зливання”, зокрема за допомогою незаконного рішення судді Печерського суду, яким і прикривається Венедіктова. Про плани щодо цієї справи не важко було здогадатися ще тоді, коли після адресованого їй листа Бахматюка вона різко запросила у САП усі матеріали справи.

Про це також свідчило те, що гоголова СБУ Іван Баканов просив передати справу до його відомства. А Венедіктова почала цікавитися у самого Баканова, чи може справа бути підслідною саме Службі безпеки, про що заявила в інтерв’ю. Насправді ж ця справа підслідна виключно НАБУ, бо фігурантами є високопосадовці Нацбанку, а сума коштів перевищує визначений законом поріг.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності