Підтримати

Венедіктова проігнорувала засідання комітету Ради, на якому розглядали незаконне закриття справи Бахматюка

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова і жоден із представників Офісу Генпрокурора не прийшли на засідання Комітету Верховної Ради з антикорупційної політики, на якому депутати вивчали незаконне закриття Венедіктовою справи розкрадання 1,2 млрд грн банку “ВіЕйБі” його власником Олегом Бахматюком. 

На засіданні були представники Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Вони пояснили, чому рішення Печерського райсуду, яким той зобов’язав Венедіктову скасувати постанову про відновлення справи (одним словом, закрити справу), незаконне. 

По-перше, тільки Вищий антикорупційний суд має право вирішувати питання кримінальних справ, підслідних НАБУ і САП. Тому Печерський райсуд грубо вийшов за межі своїх повноважень, а Венедіктова могла не виконувати незаконне рішення.

По-друге, рішення Печерського районного суду оскаржено до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, про що Венедіктовій було достеменно відомо. Так, у рішенні Печерського суду вказано, що воно не підлягає оскарженню, чим і виправдовувалася Венедіктова. Проте у САП навели рішення Верховного суду від 2017 і 2018 років, у яких вказано, що незаконні рішення судів можуть бути оскаржені. 

По-третє, адвокати Бахматюка спочатку 7 разів зверталися до Печерського районного суду, аби там зобов’язали закрити справу, але їм відмовляли. І тільки одіозний суддя Підпалий під час восьмого звернення ухвалив незаконне рішення. 

Дехто з депутатів відверто ставав на бік Бахматюка і його адвокатів. Депутат від “Батьківщини” Вадим Кабаченко заявив, що, на його думку, рішення Печерського райсуду не можна оскаржувати у ВАКС, а тільки в Апеляційному суді міста Києва. Хоча закон зобов’язує всі рішення у спавах НАБУ і САП ухвалювати саме в Антикорсуді. Також Кабаченко дуже хотів послухати саме адвокатів Бахматюка, одразу заявивши, що НАБУ і САП неправильно трактують закон.

Депутат від “Опозиційної платформи — За життя” Григорій Мамка, який наплагіатив дисертацію, маніпулював на тому, що колишній заступник генпрокурора Віталій Касько не мав права поновлювати справу.

Варто, однак, зазначити і те, що з Офісу Генпрокурора надійшов лист до Комітету, у якому там вказали, що виконають рішення Апеляційної палати ВАКС, яким воно б не було. 

Нагадаємо, раніше ми попереджали про те, що справа Бахматюка готується до “зливання”, зокрема за допомогою незаконного рішення судді Печерського суду, яким і прикривається Венедіктова. Про плани щодо цієї справи не важко було здогадатися ще тоді, коли після адресованого їй листа Бахматюка вона різко запросила у САП усі матеріали справи.

Про це також свідчило те, що гоголова СБУ Іван Баканов просив передати справу до його відомства. А Венедіктова почала цікавитися у самого Баканова, чи може справа бути підслідною саме Службі безпеки, про що заявила в інтерв’ю.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності